Мукачево запропонувало восьми навколишнім селам створити об’єднану територіальну громаду Відповідне звернення депутатів міської ради до сільських та селищних голів та рад щодо реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» ініціював міський голова Андрій Балога.

3 роки ago admin 0

Звернення направлено до голів та депутатів Лавківської, Ключарківської, Верхньокоропецької, Новодавидківської, Шенборнської, Павшинської, Івановецької сільських рад та Кольчинської селищної ради.


«Верховною Радою України прийняті зміни до Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад" щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення.

Даний Закон спрямований на децентралізацію влади з реальним забезпеченням загальновизнаних європейських принципів організаційної, правової та фінансової самостійності органів місцевого самоврядування, передбачених Конституцією України засад справедливого і неупередженого розподілу суспільних благ між громадянами і територіальними громадами.

З метою послідовної і планомірної реалізації даного Закону України, Мукачівська міська рада декларує свою готовність до спільного вирішення важливих соціально-економічних проблем як міста, так і сіл майбутньої об’єднаної територіальної громади і готова розглядати питання щодо об’єднання Вашої громади в одну з містом Мукачево в інтересах місцевого населення. Дане об’єднання дасть змогу більш ефективно управляти соціально-економічним розвитком території, ефективніше керувати суспільними процесами, надавати якісні послуги у сфері освіти, культури, медицини, соціального захисту, житлово-комунального господарства, охорони громадського порядку та в інших життєво важливих сферах.

Крім того, відтепер, у відповідності до статей 8 – 8-3 останньої редакції Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад", територіальна громада міста Мукачево, як міста обласного значення, визнана спроможною об'єднаною територіальною громадою», – йдеться у тексті звернення.

Мукачівська міськрада