Реалізація транскордонної Програми сприятиме залученню іноземних інвестицій до 10 мільйонів гривень

4 роки ago admin 0

Та розвитку міжрегіональної  взаємодії  з областями України.

Готуючись до 11-ї сесії облради, депутати вивчать проект рішення «Про внесення змін до Програми фінансового забезпечення розвитку транскордонної співпраці  органів  місцевого  самоврядування Закарпатської  області на 2018 рік».

Даною Програмою передбачається здійснення комплексу організаційних та  інформаційних  заходів  з розвитку транскордонної співпраці між територіальними громадами партнерських регіонів країн-членів Європейського Союзу в економічній, екологічній та гуманітарній сферах. Внесення змін до програми розширить заплановані заходи, які передбачають крім транскордонної співпраці між Закарпатською областю з іншими регіонами іноземних держав, також міжрегіональну взаємодію з областями України.

– Адже міжрегіональна співпраця дає можливість більш ефективно використати наявні економічний і ресурсний потенціали, покращити самозабезпечення продукцією, яку виробляють регіони, визначитись з експортною конкурентоспроможною продукцією, – зазначив голова облради Михайло Рівіс.

Тож, метою Програми є подальша активізація соціально-економічного, науково- технічного, екологічного, культурного розвитку регіону за участю суб’єктів транскордонного співробітництва.

На сьогодні Закарпаття має офіційно встановлені партнерські зв’язки з 14 регіонами країн Європейського Союзу, зокрема: областями Саболч-Сатмар-Берег, Боршод-Абауй-Земплен та Гевеш Угорщини, Кошицьким та Пряшівським самоврядними краями Словаччини, Підкарпатським воєводством Польщі, краєм Височіна та Пардубіцьким краєм Чеської Республіки, Марамурешським та Сату-Марським повітами Румунії, Вуковарсько-Сремською жупанією Хорватії, Автономним краєм  Воєводино Республіки Сербія, округом Оберфранкен Німеччини, Каунаським районним самоврядуванням. Найближчим  часом передбачається підписання ще ряду  угод про співробітництво  між регіональними органами самоврядування Закарпатської області та сусідніх держав, зокрема з Устецьким  краєм ЧР та областю Бач-Кішкун Угорщини.

У рамках підписаних угод розроблено і підписано уже ряд конкретних програм співпраці на 2018 рік, якими передбачено здійснення  комплексу заходів культурного, соціального і економічного характеру. Їх реалізація  сприятиме  внесенню інвестицій партнерських регіонів у соціальну сферу нашої області на мільйони гривень, здійснення  спільних інвестиційних проектів.

Крім того, партнерські зв’язки встановлено також на рівні  майже 100 територіальних громад міст і районів, сіл і селищ, установ та організацій Закарпаття з відповідними  громадами та  установами сусідніх регіонів Румунії, Угорщини, Словаччини, Польщі, а також Чехії, Австрії, Німеччини  та інших країн. І ця робота  продовжується.

Важливим механізмом, який здатний забезпечити формування ефективних транскордонних інвестиційно-виробничих зв’язків, є міжрегіональне кооперування, яке повинне знайти свій розвиток і поширення у виробничому та фінансовому секторах національної економіки.

Проект рішення не передбачає залучення додаткових коштів для виконання заходів Програми. Загальна сума видатків, передбачених на виконання Заходів з реалізації Програми фінансового забезпечення розвитку транскордонної співпраці органів місцевого самоврядування Закарпатської області на  2018 рік залишилась незмінною, і становить 950,0 тисяч гривень.

Проект рішення Програми обговорено і схвалено на засіданні  постійної комісії обласної ради з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреацій і  не потребує громадського обговорення.

– Реалізація Програми сприятиме як залученню іноземних інвестицій у  соціально-економічні галузі області в обсязі до 10 мільйонів гривень, так і загалом поглибленню транскордонної та міжрегіональної співпраці територіальних громад, впровадження досвіду реформування  місцевого самоврядування на регіональному  і місцевому  рівні. Внесення змін до заходів з реалізації Програми сприятиме ефективному використанню бюджетних коштів, – резюмував очільник облради Михайло Рівіс.

Прес-служба Закарпатської облради