В Ужгороді офіційно відкрили фестиваль “Книга-фест-2018”

4 роки ago admin 0

Фестиваль «Книга-фест-2018», який розпочався в Ужгороді напередодні, сьогодні офіційно відкрили в історико-культурному комплексі «Совине гніздо».

Вітаючи учасників, які приїхали з різних міст України та з-за кордону, гостей ярмарку, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль відзначив, що сьогодні – свято для всіх, хто творить, видає, ілюструє, читає книги, нагадав про обласну програму з підтримки видання закарпатських авторів і книги, які завдяки такій допомозі побачили світ.

Голова Закарпатської облради Михайло Рівіс констатував, що нині – цифровий світ, усе більше людей, особливо молоді, «зависають» у гаджетах, проте маємо пам’ятати, що Біблія, з її базовими людськими цінностями, прийшла до нас книгою, гаджети «сідають», а книги завжди несуть інформацію, знання.

Заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак передав вітання учасникам фестивалю від міського голови Богдана Андріїва, відзначив, що «Книга-фест» проходить уже сьомий раз і кілька років – саме в оновленому, після реконструкції, «Совиному гнізді». Підкреслив символізм того, що сьогодні – Свято Вознесіння Господнього і День вишиванки, а книга теж є символом нашої національної духовності.

Голова Закарпатської обласної організації Національної Спілки письменників України Василь Густі пригадав, що під час першого фестивалю хтось порівняв його з вітрильником і побажав щасливого плавання, очевидно, це спрацювало, бо фестиваль із року в рік розвивається, розширюється географія учасників, а чимало закарпатців стали лауреатами багатьох Всеукраїнських конкурсів, у тому числі й премії імені Тараса Шевченка. Голова Спілки подякував обласній та міській владі Ужгорода за підтримку авторів та видавців, бо саме завдяки цьому є упевненість, що і фестиваль, і книговидання у нашому краї матимуть хороше майбутнє.

Із вітальним словом виступив також гість із Києва – поет і прозаїк, громадський і державний діяч, директор видавництва «Український пріоритет» Володимир Шовкошитний. Поділився захоплюючими враженнями від Закарпаття, Ужгорода і фестивалю, на який він приїздить уже не вперше. Відзначив, що тільки тут можна одночасно побачити таких корифеїв, як Мирослав Дочинець із Мукачева, Сергій Жадан з Харкова, Іван Яцканин зі Словаччини і наголосив: ті, хто читають – завжди будуть керувати тими, хто тільки дивиться.

На відкритті фестивалю відзначали також, що він проходить у дні, коли на Закарпатті проводиться фестиваль «СлободаКульт». Тому маємо чудових гостей із Харкова та інших регіонів. А Василь Густі зазначив, що саме в Харкові колись вийшла перша книга сучасною українською мовою закарпатця Василя Гренджі-Донського.

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль та заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак вручили працівникам видавництв грамоти обласної адміністрації та Ужгородської міської ради.

На завершення урочистостей невеличкою виставою про книги усіх привітали дітки та Закарпатський академічний обласний театр ляльок «Бавка».

Сьогодні, як і вчора, програма фестивалю багата на численні події, зокрема, проводяться акція зі збору книг для українських воїнів, презентації понад десятка видань, автограф-сесії, триває виставка творів вихованців ПАДІЮНу «Майбутній ілюстратор книги». А о 17-й годині відбудеться підбиття підсумків виставки «Книга-фест-2017» і нагородження видавців–призерів. Завершить же день поетичний вечір гостя з Харкова Сергія Жадана із новою збіркою «Антена» в рамках «СлободаКульт».

1 of 46