Бізнес закликає владу не змінювати правил користування надрами найближчі 10 років: які аргументи наводять
2 роки ago admin 0
В Україні лише після 2014 року сфера надрокористування почала давати перші сигнали публічності і відкритості до бізнесу.
Внесення змін до правил надрокористування, що були запроваджені після ухвалення відповідних законодавчих змін і спрямовані на реформування цієї галузі економіки, може негативно вплинути на настрої інвесторів, які готові вкладати кошти.
Таку думку під час пресконференції «Екотрансформація надрокористування: роль держави, бізнесу і громад» у Львові озвучила Ірина Супрун, CEO Геологічної інвестиційної групи, експертка у сфері надрокористування, передає кореспондент LVIV.MEDIA.
«Під час війни, напевно, не просто говорити про інвестиції, а особливо в таку дуже чутливу і капіталомістку сферу як надрокористування, яка, як я вважаю, є основою економічної безпеки в Україні. Ми маємо можливість спостерігати такі ключові рішення у державі, які ухвалюються щодо великого бізнесу, які в певній мірі носять і політичний характер, що безперечно впливає на інвестиції у сферу надрокористування.
Є успішні кейси залучення інвестицій в Україну, якими можна пишатися, а є й неуспішні, що мають негативний фон і формують відношення в цілому інвесторів до України. Якщо говорити загалом про надрокористування, то останні 25 років ми жили в радянській парадигми розвитку і формування надрокористування. Як такого в принципі розвитку у нас не було, тому що Кодекс був 1994 року. Тільки після 2014 року ця сфера почала давати перші сигнали публічності і відкритості до бізнесу і взагалі залучення інвестицій у цю сферу», — заявила Супрун.
За її словами, останні роки спостерігаються стрімкі зміни, а в певній мірі вони доволі кардинальні.
«Мені приємно, що вони нарешті мають шанс стати сталими, бо вони зафіксовані у змінах до Кодексу про надра. Я би дуже хотіла попросити від імені бізнесу владу і тих, хто формує ці зміни, не змінювати більше цих правил хоча б найближчих 5-10 років, тому що будь-які зміни в цій сфері стануть дуже серйозним сигналом для інвесторів про те, що у нас в цій сфері відбувається щось не так. Ми знову нестабільні і як держава пристосовуємось до ситуацій і в нас немає свого бачення і плану», — сказала Ірина Супрун, CEO Геологічної інвестиційної групи, експертка у сфері надрокористування.
Довідково:
Мета реформи — досягнення енергетичної незалежності України від імпортних поставок природного газу та інших видів мінеральної сировини, покращення якості та збільшення прозорості надання адміністративних послуг у сфері надрокористування та наближення українського законодавства до законодавства ЄС.
Чотири ключових зміни до нормативно-правових актів: скасовано плату за продовження строку дії спеціального дозволу на користування нафтогазоносними надрами, виключено наявність податкових боргів із переліку підстав для відмови у продовженні строку дії дозволу та внесення змін до нього, спрощено порядок погодження місцевими органами влади ділянок надр, дозволи на користування якими виставляються на аукціон, запроваджено можливість проведення електронних аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами.
Джерело @
https://lviv.media/