Економіка та бізнес мають формувати бачення інтеграції України у ринок ЄС

4 місяці ago admin 0


Українська економіка та бізнес мають формувати бачення майбутньої інтеграції України в ринок Європейського Союзу.

Про це заявила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час свого виступу на Саміті експортерів 2024 року «Made in Ukraine».

Зі слів віцепрем’єр-міністра, з моменту ухвалення європейськими лідерами рішення про відкриття перемовин щодо вступу, українська сторона вже повною мірою змогла структурувати переговорний процес.

Стефанішина підкреслила, що тепер важлива проактивна позиція бізнесу, зокрема на рівні ЄС; драйвером переговорної позиції має бути саме українська економіка, українські підприємці.

«Ваше майбутнє – у ваших руках. Тобто, або ви повністю передаєте відповідальність владі, або даєте нам своє бачення, як захистити українських виробників, національне виробництво, і наростити його спроможності через відповідні умови, які будуть на майбутніх переговорах. Зі свого боку, ми гарантуємо відкритість цього процесу. З вашого боку – пропозиції», – наголосила урядовиця.

Коментуючи ситуацію в аграрній галузі, зокрема в контексті спірних питань та блокування кордону з Польщею, вона зазначила на важливості ведення діалогу між сторонами зокрема і на рівні аграрних асоціацій.

«Такий діалог був би дуже допоміжним і українському, і польському урядам, адже насправді ми дружні країни, Польща підтримує Україну в багатьох питаннях, домовлятись про такі речі на найвищому політичному рівні складніше. Тому, «business to business» діалог є критично важливим», – підкреслила Стефанішина.

У контексті майбутнього переходу української економіки на європейські регуляції, вона підкреслила, що стратегічно вигідніше буде працювати компаніям, які вийдуть у «білий бізнес».

«Був ухвалений регламент ЄС, який створює Ukraine Facility, передбачає затвердження плану України. Він передбачає інвестиційний компонент, пріоритетні сфери: енергетика, транспорт, ІТ, логістика, агропродукція. Це сфери, в яких у пріоритетному порядку передбачатиметься інвестування через європейські фінансові інституції. Будуть відкриті нові можливості, але паралельно, це вимагатиме переходу на європейські стандарти», – додала вона.

Джерело @

uaprom.info