У ЦОП Виноградівської ДПІ відбулася робоча зустріч з платниками на тему «Застосування РРО та ПРРО»
2 роки ago admin 0
В ході робочої зустрічі старший державний інспектор Виноградівської ДПІ Тетяна Ковач проінформувала учасників, що з 01 січня 2022 року закінчився перехідний період (пункту 61 підрозділу 10 Розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України) і застосування РРО або ПРРО платниками єдиного податку другої-четвертої груп стало обов’язковим.
Відповідно до Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями) застосування РРО або ПРРО є обов`язковим для тих суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу.
В умовах дій воєнного стану суб’єктами господарювання проводяться розрахункові операції, у тому числі під час реалізації товарів першої необхідності, лікарських засобів, пального тощо, не залежно від територій, де відбуваються/ не відбуваються воєнні дії.
Закон України від 15 березня 2022 року № 2120-ІХ Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» припинено дію мораторію на проведення фактичних перевірок, а відтак у умовах дії воєнного стану ДПС забезпечує контроль за проведенням розрахункових операцій.
При цьому, відповідно до вимог пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України РРО або ПРРО не будуть застосовувати платники єдиного податку першої групи.
23 грудня 2021 року було внесено зміни до постанови № 1336, якими передбачено, що роздрібна торгівля на території села товарами (крім підакцизних товарів) фізичними особами – підприємцями, які сплачують єдиний податок, може здійснюватись без застосування РРО/ПРРО (за умови використання ними розрахункових книжок та КОРО).
Цей пункт не застосовується за наявності хоча б однієї з таких умов:
– така роздрібна торгівля здійснюється в торговельному об’єкті, в якому також здійснюється торгівля підакцизними товарами;
– такими фізичними особами – підприємцями також здійснюється дистанційна торгівля, зокрема через Інтернет;
– сільськими радами та радами об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом, прийнято рішення про обов’язкове застосування на території села реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій для форм і умов проведення діяльності, визначених у цьому пункті.
Але у разі перевищення річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) суми 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів), застосування РРО/ПРРО стане обов’язковим.
За матеріалами Виноградівської ДПІ
ГУ ДПС у Закарпатській області