Бронювання від мобілізації по-новому: уряд змінив критерії, тепер важливий розмір зарплати
3 тижні ago admin 0
Кабінет міністрів України оновлює систему бронювання працівників та критерії для отримання критичності для підприємств і організацій.
Про це сьогодні, 15 листопада, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Він нагадав, що до 15 листопада тривав аудит підприємств та організацій, які мають статус критичних та мають право бронювати співробітників. За результатами аудиту було виявлено низку проблемних моментів, які потрібно усунути.
Бронювання за новими критеріями: що зміниться
Денис Шмигаль зазначив, що перш за все, регіональні та галузеві критерії критичності підприємств тепер будуть погоджуватись із Міноборони та Мінекономіки. Окрім цього, для приватного сектору зарплатний критерій та відсутність боргів перед бюджетом тепер стануть обов’язковими пунктами для бронювання працівників.
Зокрема, нарахована середня зарплата у підприємстві й у заброньованого працівника повинна бути не менше 2,5 мінімальних зарплат (станом на зараз – це 20000 грн). “Це дозволить зменшити ризик зловживань, коли компанії працевлаштовують людину заради “тіньової” домовленості про бронювання”, – пояснив глава уряду.
Прем’єр-міністр додав, що усі бронювання з 1 грудня будуть здійснюватися через Дію, а також відбуватиметься щомісячний моніторинг підприємств та організацій, щоб вони відповідали всім критеріям. В уряді долучили профільним міністерствам пояснити всі деталі нової системи та дати відповіді на всі запитання.
“Новий порядок діятиме з 1 грудня. Для всіх, хто вже має відстрочки, буде перехідний період на нові умови до 28 лютого. До цієї дати всі підприємства мають поновити бронювання своїх працівників згідно з новими умовами незалежно від того, як і коли воно відбувалося”, – підсумував Денис Шмигаль.
Бронювання в Україні: скільки чоловіків заброньовані
Нещодавно перша віцепрем’єрка, міністерка економіки Юлія Свириденко спростувала інформацію про те, що внаслідок аномально швидкого приросту кількості бронювань відстрочку від мобілізації отримали 1,5 млн чоловіків.
“Це не відповідає дійсності. На піку у нас було 950 000 “унікальних заброньованих”. Коли зʼявилось бронювання через Дію, в певний момент статистика зросла до 1,049 млн осіб, але це через задвоєння, оскільки деякі компанії одночасно подавали документи й у паперовому, і в електронному вигляді. Станом на кінець жовтня маємо 906 000 заброньованих”, – сказала вона в інтерв’ю Forbes.
Нагадаємо, через проведення аудиту, з 25 жовтня процедура бронювання діє тільки для працівників, які були заброньовані до 31 травня.
Свириденко ще раніше анонсувала зміну критеріїв бронювання, зазначавши, зокрема, що на бронь впливатиме і розмір заробітної плати. “Ми часто зустрічаємось із бізнесом, і вони говорять, що у них середня зарплата заброньованих приблизно 19 тис. і вище. Тому бізнес, з яким ми спілкуємось, говорить, що вони не проти, аби цей показник офіційно був вищим і відповідав реальному стану справ”, – сказала вона.
Міністерка економіки також зазначила, що статус критичних в Україні зараз мають 19 730 підприємств, з них близько 9500 були визначені регіонами, решта – міністерствами.
Джерело @
Експрес