На Закарпатті власники нерухомості сплатили до місцевих бюджетів понад 89 млн гривень

4 тижні ago admin 0


Упродовж січня-травня 2024 року власники нерухомості сплатили 89 млн 322 тис. грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Про це інформує Олексій Петріченко – начальник Головного управління ДПС у Закарпатській області.

За словами начальника Головного управління ДПС у Закарпатській області, юридичні особи сплатили майже 52 млн грн, а фізичні особи – понад 37,5 млн гривень податку на нерухоме майно. Загалом, надходження податку нерухоме майно, порівняно з аналогічним період, зросли на 29,4% або майже ман 20,3 млн грн.

Фахівці Головного управління ДПС у Закарпатській області нагадують, що згідно з Податковим кодексу України базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

Податковим кодексом передбачено пільги для фізичних осіб із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а саме: база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

ДПС у Закарпатській області