Платникам про особливості заповнення додатка до декларації з туристичного збору

2 місяці ago admin 0


Яким чином заповнюється колонка 2 «Місця проживання (ночівлі): категорія місця проживання відповідно до п.п. 268.5.1 п. 268.5 ст. 268 розд. XII ПКУ найменування (за наявності), адреса» розд. І «Розрахунок податкових зобов’язань» розд. І додатка до декларації з туристичного збору?

Відповідно до п.п. 268.7.1 п. 268.7 ст. 268 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкові агенти сплачують туристичний збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації з туристичного збору (далі – Декларація) за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому – до 28 (29) включно) на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад (далі – Рада).

Форма Декларації, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 09.07.2015 № 636 «Про затвердження форм податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору» (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 30.11.2022 № 403), передбачає заповнення додатка до Декларації «Розрахунок № податкового зобов’язання з туристичного збору» (далі – додаток), який є її невід’ємною частиною, в тому числі колонки 2 «Місця проживання (ночівлі):категорія місця проживання відповідно до п.п. 268.5.1 п. 268.5 ст. 268 розділу XII Податкового кодексу України, найменування (за наявності), адреса» розд. І «Розрахунок податкових зобов’язань» (далі – колонка 2 «Місця проживання»).

Підпунктом 268.5.1 п. 268.5 ст. 268 ПКУ встановлено, що згідно з рішенням Рад справляння збору може здійснюватися з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі):

а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

Перелік місць проживання (ночівлі) має оприлюднюватись на офіційному вебпорталі відповідної Ради.

Отже, при заповненні колонки 2 «Місця проживання» розд. І додатка до Декларації вказуються найменування (за наявності) та адреса місць проживання (ночівлі), визначених п.п. 268.5.1 п. 268.5 ст. 268 ПКУ.

 ДПС у Закарпатській області