Щодо відповідальності платника за відсутність реєстрації акцизних складів у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту

3 місяці ago admin 0


Податківці інформують, яка відповідальність передбачена за відсутність з вини платника реєстрації акцизних складів у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Відповідно до п. 128 прим. 1.2 ст. 128 прим. 1 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, відсутність з вини платника податку реєстрації акцизних складів у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі – СЕАРП та СЕ) платником податку – розпорядником акцизного складу – тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1 000 000 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 2 000 000 гривень.

Статтею 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х передбачено, зокрема, що зберігання та/або реалізація на митній території України пального або спирту етилового на акцизному складі, не зареєстрованому у СЕАРП та СЕ тягнуть за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією пального або спирту етилового, транспортних засобів, ємностей та обладнання, що використовувалися для зберігання та/або реалізації такого пального або спирту етилового, грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.

Враховуючи зазначене, у разі відсутності з вини платника податку реєстрації акцизних складів у СЕАРП та СЕ до платника застосовується:

фінансова відповідальність у вигляді накладення штрафу в розмірі 1 000 000 гривень. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 2 000 000 гривень.

адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією пального або спирту етилового, транспортних засобів, ємностей та обладнання, що використовувалися для зберігання та/або реалізації пального або спирту етилового на акцизному складі, не зареєстрованому у СЕАРП та СЕ грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.

ДПС у Закарпатській області