Відсутність трудової книжки: ПФУ розповів, як підтвердити страховий стаж

5 місяців ago admin 0


У Пенсійному фонді України розповіли, як підтвердити страховий стаж за відсутності трудової книги чи відповідних записів у ній.

Як передає “Хвиля”, про це повідомила прес-служба ПФУ у Донецькій області.

Так, згідно зі ст. 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 № 1058-IV страховий стаж обчислюється за даними, що є у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (персоніфікований облік).

Як зазначається, порядком підтвердження стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637, визначено, що основним документом про стаж роботи до впровадження персоніфікованого обліку є трудова книжка.

Зокрема, якщо трудової книжки немає або в ній відсутні необхідні записи або містяться неправильні, неточні дані про періоди роботи, для підтвердження стажу приймаються:

– дані персоніфікованого обліку;

– виписки або довідки, складені на основі даних, що є в інформаційних (автоматизованих) та/або інформаційно-комунікаційних системах підприємств, установ, організацій;

– довідки, витяги з наказів;

– особисті рахунки та відомості про видачу заробітної плати;

– посвідчення, показники;

– письмові трудові договори та угоди з відмітками про їх виконання;

– інші документи, що містять інформацію про періоди роботи.

При цьому періоди провадження підприємницької діяльності фізичними особами – підприємцями враховуються до страхового стажу на підставі: документів щодо сплати страхових внесків (платіжних доручень, квитанцій установ банків, документів, що підтверджують поштові перекази, інформації органів Пенсійного фонду України).

Для ФОП із застосуванням спрощеної системи оподаткування – свідоцтва про сплату єдиного податку, спеціального торгового патенту, документів про сплату єдиного чи фіксованого податку.

Періоди провадження фізичною особою підприємницької діяльності можуть підтверджуватись даними персоніфікованого обліку.

Період проходження військової служби підтверджується – військовим квитком; довідками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (раніше військовомати), військових частин та установ; довідками архівних та військово-лікувальних установ.

У ПФУ також наголосили, що для підтвердження служби в органах внутрішніх справ національної поліції приймаються довідки, що видаються в порядку, визначеному МВС.

Період навчання за денною формою здобуття освіти в закладах вищої освіти, професійних навчально-виховних закладах, навчальних закладах підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів, в аспірантурі, докторантурі та клінічній ординатурі підтверджується дипломами, свідоцтвами та документами про період навчання.

“Час догляду непрацюючої матері до досягнення дитиною трирічного віку зараховується до страхового стажу на підставі свідоцтва про народження дитини (у разі смерті дитини – свідоцтва про смерть). Періоди роботи інших категорій осіб відносять до страхового стажу та підтверджуються відповідними документами про трудову діяльність. За відсутності документів про стаж роботи та неможливість їх отримання внаслідок ліквідації, розташування підприємства, установи, організації на тимчасово окупованій території, в районах проведення бойових дій або відсутності архівних даних з інших причин, ніж зазначені в п. 17 Порядку № 637, стаж роботи встановлюється на підставі показань не менше двох свідків, які знають заявника щодо спільної з ним роботи на одному підприємстві, в установі, організації (у тому числі колгоспі) та мають документи за період спільної роботи із заявником”, – додали до ПФУ.

Джерело @

Хвиля