До Держслужби зайнятості з початку року звернулись пів мільйона громадян: скільки знайшли роботу

10 місяців ago admin 0


За перші вісім місяців року послугами Державної служби зайнятості скористались понад 523 тисячі громадян, половина з них отримували допомогу по безробіттю.

Про це повідомила Державна служба зайнятості.

«Протягом січня-серпня 2023 року послугами Державної служби зайнятості скористалися понад 523 тисячі громадян, з них 395 тисяч мали статус зареєстрованого безробітного. Допомогу по безробіттю отримували 255 тисяч осіб. Нове робоче місце за сприяння служби знайшли 145,5 тисячі українців, з них 103,5 тисячі – зареєстрованих безробітних», — сказано в повідомленні.

Незмінною залишається тенденція високого попиту у роботодавців на кваліфікованих робітників з інструментом та працівників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин.

Роботодавці шукають досвідчених трактористів, водіїв, електриків, токарів, продавців, кухарів, пекарів, швачок, слюсарів, електрогазозварників.

«Професійне навчання за сприяння служби зайнятості проходили понад 20 тисяч безробітних, зокрема у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості – 11,5 тисячі слухачів», — кажуть у службі зайнятості.

Найчастіше навчання проводилось за професіями продавець, кухар, швачка, адміністратор, бухгалтер, касир, перукар, водій, електрогазозварник, тракторист. Після закінчення навчання слухачам видається документ державного зразка про присвоєння відповідної кваліфікації.

Ваучер на навчання для підвищення своєї конкурентоздатності на ринку праці отримали понад 12 тисяч громадян. Наразі подати заявку на отримання ваучера можна онлайн на сайті служби зайнятості.

Найбільше ваучерів з початку року було видано за професіями: кухар, водій автотранспортних засобів, електрогазозварник, охоронник, тракторист-машиніст, кондитер, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, швачка, водій навантажувача та спеціальностями: медсестринство, психологія, соціальна робота.

Також близько 4 тисяч українців отримали мікрогранти в розмірі від 50 до 250 тис. грн на створення або розвиток вже діючого бізнесу в рамках програми «Власна справа».

Джерело @

Finance.ua