В Україні готують закон, який значно пришвидшить строки зміни цільового призначення землі

10 місяців ago admin 0


В Україні готують закон, який має значно пришвидшити зміну цільового призначення землі та спростити умови ведення бізнесу. У тому числі – створити сприятливі умови для будівництва нових промислових об’єктів і появи нових робочих місць. Про це повідомляє finance.today.ua, пише agronews.ua.

Відповідний законопроект №9627, що містить такі сприятливі умови для ведення бізнесу, зареєстрований у Верховній Раді. Про це повідомив на своїй сторінці у соцмережі Facebook заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, який є одним з ініціаторів цього законопроекту.

У своїй публікації нардеп зауважує, що зараз підприємцеві, аби змінити цільове призначення землі, треба пройти сім кіл пекла і покласти на вівтар цієї ідеї від 1 до 3 років свого життя. Та якщо цей законопроект буде ухвалено, термін зміни цільового призначення землі скоротиться до півтора місяця. Це саме те, що потрібно буде українському бізнесу після війни. Адже треба буде терміново будувати нові підприємства та створювати робочі місця – одне слово, відбудовувати країну.

“В умовах війни та у період відновлення економіки після Перемоги в України не буде такої розкоші: роками годувати корупціонерів для вирішення простої, по суті, задачі, яку можна вирішити за місяці. Люди, які хочуть створити робочі місця для своєї держави, мають бути в пріоритеті”, – наголошує Кисилевський.

Відповідно до нині діючої процедури, щоби змінити цільове призначення землі, слід обов’язково розробити і затвердити містобудівну документацію і документацію із землеустрою. Та якщо новий закон ухвалять, то досить буде висновку уповноваженого органу містобудування та архітектури місцевої ради. Якщо цей висновок буде позитивним, то зміна цільового призначення землі відбудеться дуже швидко.

“З середини 2022 року така спрощена процедура вже діє для релокованих підприємств, мультимодальних терміналів, портів на Дунаї, житла для ВПО, інженерно-комунікаційних мереж, об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури. Тепер ми розширюємо її дію на обʼєкти промисловості та енергетики”, – підкреслив нардеп.

Він також зауважив, що спрощену процедуру можна буде застосувати до земель, розташованих за межами населених пунктів, щодо яких ще взагалі немає містобудівної документації.

На основі отриманих дозвільних документів підприємець зможе відразу приступати до проектування підприємства, що не дасть корупціонерам та бюрократам при владі штучно гальмувати цей процес.

Щоправда, не зовсім зрозуміло, чи залишать обов’язковою екологічну експертизу проектів. Адже “під соусом” спрощеної процедури можна “протягнути” і відверто шкідливе виробництво, яке може завдати непоправного збитку довкіллю і людям.

Джерело @

agronews.ua