Фахівці ДПС Закарпаття провели робочу зустріч із АППУ

10 місяців ago admin 0


Податківці Головного управління ДПС у Закарпатській області провели робочу зустріч з керівництвом та членами Ради Територіального відділення АППУ в Закарпатській області.

Під час заходу Алла Дацюк, начальник відділу інформаційної взаємодії розповіла присутнім про новації податкового законодавства, запроваджені Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», яким передбачено поступовий перехід країни на довоєнне оподаткування. Фахівець Головного управління ДПС у Закарпатській області зауважила, що положення зазначеного вище Закону відновлюють обов’язкову сплату єдиного податку, також ним скасовано спеціальний режим оподаткування за ставкою 2%, відновлено відповідальність бізнесу за незастосування касових апаратів та частково знято мораторій на проведення податкових перевірок.

Ключовим питанням під час зустрічі  було  застосування суб’єктами господарювання, зокрема фізичними особами – підприємцями, реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій. Мар’яна Решетар, начальник відділу організації роботи ЦОП та надання адміністративних послуг, розгляду звернень державних органів, податкових сервісів управління податкових сервісів зазначила, що наразі пріоритетом податкової служби є доведення до представників бізнесу, фізичних осіб – підприємців, органів місцевого самоврядування інформації щодо важливості застосування РРО/ПРРО, проведення з ними роз’яснювальної роботи щодо переваг відповідного програмного забезпечення.

Податківці поінформували членів АППУ Закарпаття, що з 1 жовтня цього року відновлюються штрафні санкції за порушення використання РРО/ПРРО. Використовувати касові апарати обов’язково повинні  фізичні особи – підприємці, які є платниками єдиного податку 2, 3, 4 груп, незалежно від видів діяльності. РРО та/або ПРРО не потрібно використовувати спрощенцям 1 групи, а також фізичним особам, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства. Як показує практика, все більше представників бізнесу обирають сучасні програмні РРО. В свою чергу, працівники обласного податкового відомства завжди готові надати консультацію щодо встановлення та використання як РРО, так і ПРРО.

Учасники заходу також визначили шляхи покращення взаємодії ДПС та бізнесу, обговорили проведення ряду спільних заходів.

ДПС у Закарпатській області