Яка інформація зазначається у полі «порядковий №» податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів?

10 місяців ago admin 0


Наказом Міністерства фінансів України від 09.07.2015 № 636 «Про затвердження форм податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору» (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 30.11.2022 № 402) затверджено форму податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів (далі – Декларація), відповідно до якої платники збору за місця для паркування транспортних засобів (далі – Збір) подають до контролюючого органу щокварталу звітність зі Збору, показники в якій відображають не наростаючим підсумком, а окремо за кожний квартал.

У заголовній частині Декларації передбачено поле «Порядковий №», у якому, згідно з приміткою 2 до Декларації, зазначається номер Декларації арабськими цифрами, починаючи з одиниці, послідовно за порядком зростання кількості поданих з початку року Декларацій.

Так, якщо це перша Декларація у звітному році, то подається Декларація з типом «Звітна», у полі «Звітна» якої проставляється позначка «Х», а в рядку «порядковий №» – «01».

Проте, якщо після надання у поточному році «Звітної» декларації виникла необхідність уточнення або зміни об’єктів, бази оподаткування, податкових зобов’язань тощо по цій самій територіальній громаді (код якої за КАТОТТГ зазначений у рядку 2 додатка до Декларації) до граничного терміну подання Декларації, то подається Декларація з типом «Звітна нова», у полі «Звітна нова» якої проставляється позначка «Х», а в рядку «порядковий №» – «02» (оскільки «Звітна» Декларація вже подана).

Якщо уточнюються показники минулих звітних періодів, подається Декларація з типом «Уточнююча», у полі «Уточнююча» якої проставляється позначка «Х», а в рядку «порядковий №» – «03». Крім цього, обов’язково заповнюється поле «Реєстраційний номер декларації в контролюючому органі, що уточнюється», де зазначається номер, за яким було зареєстровано в контролюючому органі Декларацію, показники якої уточнюються (виправляються), – останню подану Декларацію за відповідний податковий період, що уточнюється, по відповідній території територіальної громади.

Платник податків може знайти реєстраційний номер у контролюючому органі поданої Декларації, в меню «Перегляд звітності» приватної частини Електронного кабінету, яке надає можливість перегляду раніше поданої податкової звітності до контролюючого органу незалежно від способу її подання, включаючи звітність, подану на паперових носіях до центрів обслуговування платників податків.

ДПС у Закарпатській області