АНУЛЮВАННЯ РЕЄСТРАЦІЇ ПЛАТНИКА ЄДИНОГО ПОДАТКУ: ЯК ПРО ЦЕ МАЄ ПОВІДОМИТИ КОНТРОЛЮЮЧИЙ ОРГАН

10 місяців ago admin 0


В Україні ФОПи мають певні податкові пільги, але їх планують скасувати з 1 серпня. Бувають випадки, коли податкова позбавляє ФОПа статусу платника єдиного податку.

Фахівці Головного управління ДПС у Харківській області розповіли, за якою формою контролюючий орган повідомляє ФОП про прийняте рішення щодо анулювання реєстрації платника єдиного податку.

Відповідно до пункту 291.2 статті 291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (ПКУ) спрощена система оподаткування, обліку та звітності – особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 ПКУ, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених главою 1 розділу ХІV ПКУ, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

Якщо конролюючий орган виявив під час проведення перевірок порушення платником єдиного податку першої – третьої груп вимог, встановлених главою 1 розділу ХІV ПКУ, анулювання реєстрації платника єдиного податку першої – третьої груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення.

«У такому випадку суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом (пункт 299.11 статті 299 ПКУ)», – йдеться у повідомленні.

Фахівці зазначили, що норми ПКУ не передбачають встановлення певної форми рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку.

«Таке рішення надається платнику податків у письмовій формі за підписом керівника контролюючого органу з обов’язковим зазначенням підстав для анулювання реєстрації платника єдиного податку», – наголосили у ДПС.

Джерело @

Дзеркало тижня