Президент підписав Закон "Про захист прав споживачів"

10 місяців ago admin 0


Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про захист прав споживачів» (законопроєкт № 6134), прийнятий Верховною Радою 10 червня.

Він був розроблений з метою наближення національного законодавства про захист прав споживачів до законодавства Європейського Союзу та гармонізації системи захисту прав споживачів в Україні з принципами, підходами та практиками ЄС.

У цьому Законі, зокрема:

  • актуалізовано визначення та терміни, приведено їх у відповідність до умов сучасного бізнесу, в тому числі щодо електронної комерції (інтернет-торгівлі);

  • передбачено запровадження Єдиного державного веб-порталу для споживачів у сфері електронної комерції (Портал е-покупець);

  • передбачено створення автоматизованої системи перевірених продавців – інформаційної системи, яка є складовою частиною Порталу е-покупець;

  • визначено права споживача у разі придбання непридатного чи небезпечного харчового продукту;

  • запроваджено обмеження доступу до веб-сайту суб’єкта господарювання за зверненням Держпродспоживслужби до провайдера у разі порушення законодавства таким суб’єктом господарювання.

Також Законом передбачаються нові повноваження Держпродспоживслужби, зокрема, взаємодія із суб’єктами господарювання, споживачами та іншими центральними органами виконавчої влади на Порталі е-покупець; подання до суду позовів про захист прав споживачів, у тому числі щодо невизначеного кола споживачів; вжиття заходів відносно виробників товарів, тощо.

Крім того, Закон встановлює нові норми, що стосуються мовного питання. Так, інформація про продукцію розміщуються на поверхні, яка має найбільшу площу, товару чи харчового продукту та/або упаковки, етикетки, приєднаної до товару чи харчового продукту і не повинна приховуватися або спотворюватися іншою текстовою чи графічною інформацією, при цьому розмір шрифту, яким наноситься інформація державною мовою, не може бути меншим за розмір шрифту, яким наноситься інформація іншою мовою. Така інформація не може надаватися державною мовою держави-агресора або держави-окупанта.

Закон набере чинності через один рік з дня його опублікування, але не раніше дня припинення чи скасування воєнного стану, за виключенням деяких положень.

Джерело @

Ліга:Закон