Держгеокадастр розпочав унесення до Державного земельного кадастру відомостей про функціональні зони

11 місяців ago admin 0


30 червня 2023 року вперше в Україні фахівці Держгеокадастру внесли відомості до Державного земельного кадастру про функціональні зони, що дасть змогу землевласникам/землекористувачам здійснювати зміну цільового призначення земельної ділянки без необхідності розроблення документації із землеустрою.

Для цього ДП «Центр ДЗК» запровадило в програмному забезпеченні Державного земельного кадастру нову функціональну можливість «внесення функціональних зон».

На підтвердження такої реєстрації заявнику видано відповідний витяг. Державну реєстрацію здійснив державний кадастровий реєстратор Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області, обраний за принципом випадковості.

Відомості про функціональні зони вносяться до Державного земельного кадастру безоплатно на підставі затверджених комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад, генеральних планів населених пунктів за заявами органів державної влади, територіальних громад, розробників містобудівної документації.

Подання заяви про внесення відомостей про функціональні зони здійснюється через електронний кабінет вебресурсу електронних адміністративних послуг Держгеокадастру.

Довідково: відомості про функціональні зони вносяться до Державного земельного кадастру відповідно до вимог Закону № 711-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель» та постанови Кабінету Міністрів від 28 липня 2021 року № 821 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України».

Джерело @

Держгеокадастр