Які перевірки може проводити Держпраці під час війни

12 місяців ago admin 0


У Південно-східному міжрегіональному управління Державної служби з питань праці пояснили, у яких випадках Держпраці має право проводити перевірки.

Так, на початку війни Кабінет Міністрів ухвалив рішення про припинення на період воєнного стану перевірок бізнесу, зокрема, з питань законодавства про працю та про охорону праці, щоб бізнес зміг адаптуватися до роботи в умовах війни.

З цього часу інспектори праці проводили інформаційні відвідування роботодавців і надавали консультаційну підтримку, однак не всі роботодавці дослухалися до їх порад.

До Держпраці звернулося понад 27 тисяч громадян стосовно різних порушень, зокрема, щодо неоформлення трудових відносин, невиплати заробітної плати, незаконного звільнення з роботи або призупинення дії трудових договорів. Цього року 1128 працівників травмувалися на роботі, з них 151 працівник загинув.

У зв’язку з цим, право проводити перевірки частково відновлене, але вони можуть проводитись виключно на підставі:

  • звернення працівників про порушення їх трудових прав;

  • доручення Прем’єр-міністра, зокрема, щодо дотримання строків виплати заробітної плати;

  • в разі настання нещасного випадку на виробництві.

У період війни інспектуванню підлягають лише:

  • оформлення трудових відносин;

  • законність припинення трудових договорів;

У Держпраці звертають увагу, що під час воєнного стану в разі усунення роботодавцем виявлених порушень штрафи, передбачені статтею 265 Кодексу законів про працю, не застосовуються. Тобто, виявивши порушення, інспектор праці вручить роботодавцеві припис про їх усунення і встановить для цього строк. Якщо ж роботодавець проігнорує законні вимоги про усунення порушень, інспектор буде змушений вжити заходів щодо притягнення такого роботодавця до відповідальності за відмову від виконання вимог законодавства.

Джерело @

Ліга:Закон