Податкова попередила бізнес: нові перевірки

8 місяців ago admin 0


Податкові органи України попередили власників бізнесу про майбутні перевірки особистих справ співробітників. На тих, хто буде викритий у порушеннях, можуть бути накладені значні штрафи.

Податкові органи попередили власників бізнесу про майбутні перевірки особистих справ співробітників. Роботодавцям рекомендується встановлювати офіційні трудові відносини зі своїми працівниками та сплачувати всі необхідні податки. В іншому разі їм загрожують значні штрафи.

Податкова служба заявила, що власники підприємств, які не реєструють своїх працівників і не платять від їхнього імені необхідні податки та внески до фонду соціального страхування, будуть піддані великим штрафам. Агентство вже почало контролювати та забезпечувати дотримання законодавства.

Відповідно до закону, штраф за одного незареєстрованого працівника може досягати 200 000 гривень. Податкова служба зазначає, що ця сума перевищує мінімальну заробітну плату плюс усі податки та внески на соціальне страхування за два роки.

Контекст

На початок 2022 року в Україні понад 3 мільйони людей працювали без офіційних документів. Це призводить до втрати близько 100 мільярдів гривень податкових надходжень на рік, навіть якщо враховувати лише мінімальну заробітну плату.

Також повідомляється, що неформальна зайнятість має негативні наслідки для соціального захисту. Зокрема, незареєстровані працівники можуть не мати права на оплачуваний лікарняний, відпустку, пенсійні виплати або допомогу по безробіттю.

Закон

Згідно зі статтею 21 Кодексу законів про працю України, трудовий договір — це угода між працівником і роботодавцем. Працівник зобов’язується виконувати певну роботу, а роботодавець зобов’язується виплачувати заробітну плату і забезпечувати необхідні умови праці.

Стаття 24 говорить, що для початку роботи працівник повинен мати трудовий договір. Він має бути оформлений роботодавцем і доведений до відома відповідних органів.

Неофіційне (нелегальне) працевлаштування означає прийняття на роботу без трудового договору. Це заборонено законом. Такий вид зайнятості має деякі переваги для обох сторін. Наприклад, вища заробітна плата для працівника та відсутність юридичної відповідальності. Однак вона має і негативні наслідки, включно з юридичною відповідальністю для роботодавця, відсутністю гарантій зайнятості для працівника та відсутністю соціальних пільг.

За прийняття на роботу без договору роботодавець може бути оштрафований, а повторні порушення тягнуть за собою збільшення штрафів. Важливо зазначити, що сплата штрафу не звільняє від відповідальності за порушення.

Підсумок

Таким чином, оформлення трудових відносин за допомогою трудового договору вигідне як працівникам, так і роботодавцям.

Джерело @

PaySpaceMagazine