ТРУДОВИЙ ДОГОВІР: ЧИ МОЖЕ ЙОГО ПРИЗУПИНИТИ РОБОТОДАВЕЦЬ, ЯКЩО ПІДПРИЄМСТВО ЗНАХОДИТЬСЯ НЕ У ЗОНІ БОЙОВИХ ДІЙ

12 місяців ago admin 0


Під час воєнного стану в Україні трудові відносини між працівником та роботодавцем регулюються відповідним законодавством.

Фахівці Південно-Східного міжрегіональне управління Державної служби з питань праці розповіли, чи може роботодавець призупинити дію трудового договору з працівником, якщо підприємство знаходиться у місті, де немає бойових дій та воно працює.

Згідно зі ст. 13 закону «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» призупинення дії трудового договору – це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладенням трудовим договором у зв’язку зі збройною агресією проти України, що виключає можливість обох сторін трудових відносин виконувати обов’язки, передбачені трудовим договором.

Фахівці зазначили, що дія трудового договору може бути призупинена у зв’язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість надання  роботодавцем роботи та виконання її працівником.

Нагадаємо, голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина анонсувала боротьбу з так званими «колекціонерами відпусток» на державній службі. За її словами, Україна зіштовхнулася з проблемою, коли держслужбовці, які зловживали накопиченням відпусток, звільняються чи виходять на пенсію, і тоді треба одночасно зробити їм всі компенсаційні виплати, а цифри там набігають чималі.

Джерело @

Дзеркало тижня