До загального фонду Держбюджету у травні надійшло 9,4 млрд грн акцизного податку

1 рік ago admin 0


У травні 2023 року до загального фонду Державного бюджету України надійшло акцизного податку з вироблених в Україні та ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) у сумі 9,4 млрд гривень. Це становить 123 відс. показника доходів, доведеного Міністерством фінансів України (додатково надійшло 1,76 млрд грн). Це на 1,5 млрд грн, або на 19 відс. перевищує надходження травня минулого року.

Виконання показників доходів досягнуто за рахунок додаткових надходжень з вироблених в Україні товарів, зокрема:

тютюнових виробів – на 2,4 млрд грн, або 158,5 відс. від доведеного завдання (4,1 млрд грн) та в 3,6 раза більше надходжень минулого року (1,78 млрд гривень);

лікеро-горілчаної продукції – на 0,32 млрд грн, або 194,6 відс. від доведеного показника доходів (0,34 млрд грн) та на 22,1 відс. більше рівня минулого року (0,55 млрд гривень).

Крім того, за рахунок запровадження наприкінці минулого року оподаткування акцизним податком пального за ставкою 100 євро/1000л замість нульової ставки, а також відновлення роботи окремих виробників пального, у травні 2023 року продовжує зберігатися позитивна динаміка надходжень акцизного податку з пального до спеціального фонду Державного бюджету України. Так, надходження у травні склали 0,73 млрд грн, з яких додаткові надходження до показника доходів –  0,65 млрд гривень.

Також повідомляємо, що за рахунок впровадження норми Закону щодо перенесення на виробників та імпортерів тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, обов’язку сплати 5 % акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів, суттєво збільшились доходи місцевих бюджетів з цього податку. Так, за період січень – квітень 2023 року середньомісячна сума задекларованого 5 % акцизного податку виробниками та імпортерами становить 583 млн грн, що у 2,4 раза більше середньомісячних показників січня – квітня 2022 року.

Пресслужба Державної податкової служби України