Що буде з ринком праці та чи зміняться ставки за депозитами та кредитами: прогнози НБУ

12 місяців ago admin 0


Коротко про ключові прогнози Нацбанку.

Національний банк України опублікував ключові прогнози НБУ, у яких розповів:

  • як почувається економіка на другий рік повномасштабної війни,
  • якими будуть ціни,
  • що буде з робочими місцями та зарплатами,
  • чи зміняться ставки за депозитами та кредитами.

Коротко про ключові прогнози НБУ:

Економіка

НБУ поліпшив прогноз зростання ВВП до 2% у 2023 році, зважаючи на стійкість енергетичної системи, яка підтримала інші сектори.

Ключове припущення прогнозу НБУ – безпекові ризики почнуть знижуватися з початку 2024 року. За таких умов економіка у 2024 та 2025 роках може зростати на 4‒6% щороку або навіть швидше в разі реалізації плану відновлення України.

Інфляція

НБУ прогнозує, що цьогоріч темпи зростання споживчих цін сповільняться нижче 15%, наступного року – нижче 10%, а у 2025 році – до 6%.

Цьому сприятимуть як очікуване зниження безпекових ризиків, так і здешевлення енергоносіїв у світі й послідовна політика НБУ, спрямована на забезпечення низької та стабільної інфляції.

Ринок праці

Пожвавлення економіки та поступове зниження безпекових ризиків дадуть поштовх для подальшого відновлення ринку праці. 

Водночас війна ускладнює цей процес. Крім того, посилюються кваліфікаційні диспропорції: часто шукачі роботи мають іншу спеціалізацію, ніж потребує бізнес.

Ставки за депозитами та кредитами

Поточні депозитні ставки в більшості банків на рівні 15‒20% річних у гривні дають змогу громадянам захистити заощадження від інфляційного знецінення.

Щоб заощаджувати в гривні й надалі було цікаво для громадян, НБУ ще тривалий час зберігатиме облікову ставку на високому рівні.

Також НБУ триматиме під контролем ситуацію на валютному ринку.

Очікується, що кредитні ставки для бізнесу і населення зменшуватимуться в наступні роки на тлі зниження безпекових ризиків і подальшого сповільнення інфляції».

Джерело @

Судово-юридична газета