РОЗВИТОК РИНКУ ЗЕМЛІ – НЕ ЦІЛЬ, А ШЛЯХ ДО ЗАВЕРШЕННЯ КОМПЛЕКСНОЇ ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ, – ДЕНИС БАШЛИК

1 рік ago admin 0


Сьогодні в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася пресконференція на тему «Як працює земельна реформа та ринок землі під час війни», у якій на запрошення організаторів взяв участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик. У межах заходу учасники обговорили такі питання: як повномасштабне вторгнення рф вплинуло на перебіг земельних е-аукціонів у системі Прозорро.Продажі, ринок оренди та продажу земель сьогодні, подальші плани Мінагрополітики з розвитку земельної реформи, рибну реформу (як змінилися підходи до розподілу водних біоресурсів), перспективи для бізнесу щодо ринку землі та рибної галузі.

Ринок землі, як і земельна реформа, працює вже другий рік, працюють електронні земельні аукціони. Україна перебуває в унікальній ситуації, коли у 21 ст. з’явився повністю новий ринок нерухомості, а потім з’явився ще один стрес-фактор – повномасштабна війна… Якщо коротко говорити про перший рік роботи ринку – було проведено приблизно 66 тис. угод купівлі-продажу земельних ділянок, які раніше перебували під мораторієм. Їхня загальна площа − 153 тис. га. Під час 2022 року кількість угод склала 53 тис. – тут треба враховувати той факт, що в більшості регіонів майже пів року не працювали реєстри, тобто ринок був заморожений. На сьогодні за чотири місяці 2023 року ми маємо вже 13 тис. угод купівлі-продажу і це лише початок. Середня ціна вже зросла приблизно на 20%. Про це розповів Денис Башлик у межах свого виступу. Він зауважив, що попит, як і у 2021 році, залишається і це один з показників того, що переважна більшість громадян України вірять у нашу перемогу: не лише не боячись обробляти землю, але й інвестують у неї.

«Варто розуміти, що земельна реформа на сьогодні не є завершеною. Розвиток ринку землі – не ціль, а шлях до завершення земельної реформи. З огляду на це, він постійно удосконалюється. Для прикладу, днями було прийнято законопроект № 7532 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання вчинення нотаріальних та реєстраційних дій при набутті прав на земельні ділянки», який спрощує функціонування ринку. Тобто, попри війну, процес триває, аукціони розвиваються, Україна перебуває на правильному шляху, але попереду ще багато роботи», − резюмував заступник.

Джерело @

Аграрії Разом