Ситуація на ринку праці покращується: експерт розповіла про плани роботодавців

7 місяців ago admin 0


Ситуація на ринку праці України покращується. Так, практично у всіх секторах економіки очікується уповільнення темпів скорочення персоналу. Більше того, підприємства сфери торгівлі готуються збільшувати свої штати, наймаючи нових співробітників.

Про це свідчать результати опитування компаній, проведених  Національним банком . Відповідно з ними, всього в опитуванні взяла участь 481 компанія.

«Оцінки респондентів щодо зайнятості пом’якшилися: підприємства торгівлі вперше зі січня 2022 року очікують збільшення кількості працівників, решта опитаних секторів прогнозують нижчі, ніж у попередні місяці, темпи скорочення персоналу», — йдеться у повідомленні.

Загалом скорочення персоналу, як очікується, стосуватимуться 15% компанії. Водночас:

  • 11% опитаних підприємств готуються знайти нових працівників;
  • переважна більшість — 74% компаній — поки що не мають наміру ні розширювати, ні скорочувати кількість свого персоналу.

Коментар експерта

Водночас українські роботодавці часто відмовляються розміщувати у вакансіях рівень зарплати. За словами HR-консультанта Тетяни Пашкіної, саме через це небажання розкривати зарплати нових співробітників тим, хто вже працює в компанії.

«Розмір оплати можуть приховувати в оголошеннях, щоб не демотивувати працівників компанії. Адже традиційно працівник, який уже працює, виходить роботодавцем „дешевше“, ніж залучення з ринку праці», — пояснила спеціалістка.

Втім, зазначила вона, є й інші причини такої поведінки працедавця. До неї входять, зокрема, коли:

  • рекомендована заробітна плата менша за ринкову;

  • компанія хоче «залишити простір для переговорів»;
  • у роботодавця є кілька вакантних, і кожен має свій оклад, але в оголошенні про найм розміщують вакансію, яка об’єднує ці посади.

Джерело @

Обозреватель