Бізнес попри війну: як змінилися тренди на ринку праці у квітні

1 рік ago admin 0


Зростає кількість вакансій та зменшується — резюме. В якому стані знаходиться українська економіка? Повідомляє Опендатабот із посиланням на Економічний фронт України.

Робота

Минулого місяця зареєстрували 82,4 тисячі пропозицій від роботодавців — на 2% менше, ніж у квітні 2021 року. Значний приріст відбувся у категоріях:

  • охорона, безпека (+21%),
  • готельно-ресторанний бізнес, туризм (+20%),
  • сфера обслуговування (+16%).

Водночас кількість нових резюме скоротилась на 18,3%. Дистанційна робота все ще залишається на другому місці серед затребуваних працевлаштувань.

За даними сайту, найбільші зарплати отримують:

  • медіабайєри (52,5 тисячі),
  • водії-міжнародники (41,5 тисячі),
  • арматурники, бізнес-аналітики та продюсери отримують зарплати в розмірі 30 тисяч гривень.

Жінки продовжують активніше шукати роботу. Вони зареєстрували 122,2 тисячі резюме, що є більшим показником, ніж 98,8 тисячі від чоловіків.

У квітні зареєстрували 84,7 тисячі резюме від фахівців з досвідом роботи понад 5 років та 76,5 тисячі резюме від фахівців без досвіду.

ІТ

Криза в айті продовжується: зменшується кількість вакансій та пропозицій від рекрутерів, натомість зростає відсоток нетехнічних наймів.

За даними порталу Djinni, у квітні компанії опублікували 13 483 вакансії — на 13% менше, ніж у березні та лютому. Частка нетехнічних наймів зросла до 21%, а кількість пропозицій від рекрутерів склала антирекорд — 67,5 тисяч, при цьому найчастіше рекрутери шукають маркетологів та сейлзів. Зростає також частка вакансій з офісною роботою для айтівців.

Втім, активність в цій сфері дещо зменшилась у квітні порівняно з березнем. Зокрема, кількість актів зменшилась на 2%, а кількість договорів — на 8%.

Бізнес

Українці зареєстрували більше нових бізнесів у квітні, порівняно з березнем. Кількість зареєстрованих ФОПів становила 26,7 тисячі — на 1,5% більше, ніж у попередньому місяці. Загалом від початку року з’явилось більш ніж 200 тисяч нових ФОПів. Нових компаній також побільшало на 2,2%, порівняно з березнем, — 3,7 тисячі.

У квітні обсяг замовлень у підприємців зі сфери послуг та торгівлі зменшився на 12% порівняно з березнем. Показники, наближені до січня 2022 року, показують, що в Одесі найбільший обсяг замовлень у підприємців (98%), найменший — в Харкові (78%).

Джерело @

gwaramedia.com