Новий порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» діє з 1 квітня (ПРИКЛАДИ)

1 рік ago admin 0


Із 1 квітня 2023 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 22.03.2023 №148. Цим документом затверджено «Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення».

Порядком врегульовано механізм сплати податків в умовах дії міжнародного стандарту ISO 20022 та запроваджено структуровану форму платіжного документу, відповідно до якого в реквізиті «Призначення платежу» заповненню підлягають тільки 2 обов’язкових поля замість 7, а саме: «Код виду сплати» та «Додаткова інформація запису».

Для платників, які включені в Реєстр платників єдиного рахунку, згідно структурованої форми в реквізиті «Призначення платежу» заповненню підлягають 3 обов’язкових поля замість 14 (з визначенням одержувача коштів) та 2 обов’язкових поля (без визначення одержувача коштів).

Одночасно для всіх платників до 01 липня запроваджено перехідний період, який надає можливість використовувати поряд з новим форматом «Призначення платежу» і старий формат реквізиту «Призначення платежу» відповідно наказу Міністерства фінансів України від 24.07.2015р.№ 666, який втрачає чинність 1 липня 2023 року.

Починаючи з 1 липня 2023 року платники використовують виключно структурований формат реквізиту «Призначення платежу».

ДПС у Закарпатській області