Надали в оренду земельний пай: чи потрібно подавати декларацію про майновий стан

1 рік ago admin 0


Якщо громадяни отримали доходи від надання в оренду земельного паю орендарю-фізособі, то такі громадяни повинні самостійно прозвітувати про отримані доходи шляхом подання декларації про майновий стан і доходи.

У Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області повідомляють, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб включається, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ПКУ.

Підпунктом 170.1.1 ПКУ передбачено, що податковим агентом платника ПДФО – орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар.

При цьому об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної у договорі оренди, але не менше за мінімальну суму орендного платежу, встановлену законодавством з питань оренди землі.

Отже, доходи фізичної особи від здавання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю оподатковуються ПДФО за ставкою 18 відсотків та військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

Якщо ж громадяни отримали доходи від надання в оренду земельного паю орендарю – фізичній особі, то такі громадяни повинні самостійно прозвітувати про отримані доходи шляхом подання податкової декларації про майновий стан і доходи. Така декларація подається до 01 травня року, наступного за роком отримання доходу, і власник земельного паю – орендодавець зобов’язаний самостійно нараховувати та сплатити ПДФО та військовий збір.

Джерело @

Судово-юридична газета