Україна уклала з Канадою оновлену Угоду про вільну торгівлю та про цифрову торгівлю

1 рік ago admin 0


Прем’єр-Міністр України Денис Шмигаль і Прем’єр-Міністр Канади Джастін Трюдо оголосили про завершення переговорів з укладання оновленої Угоди про вільну торгівлю між двома країнами, яка замінить існуючу Угоду, яка діяла з 2017 року.

У Мінекономіки зазначили, що нова Угода несе суттєві зміни до торгового режиму між Україною та Канадою. Також в рамках цього документу Україна і Канада уклали Угоду з цифрової торгівлі, яка стала для нашої країни другою після відповідної Угоди з Великою Британією.

Основними відмінностями нової Угоди стане те, що на додаток до скасування тарифів Україна і Канада розширюють можливості для підприємств, які мають не тільки українську, а ще й іноземну складову в своїй продукції.

Зокрема, йдется про скасування тарифу на ті українські товари, які мають складові походженням з ЄС, Європейської асоціації вільної торгівлі, Великої Британії та Ізраїлю. Це має заохотити створення виробничих ланцюгів, зробить розташування виробництва в Україні більш привабливим для іноземних інвесторів, які планують постачати свої товари на канадський ринок.

Також дуже важливим елементом Угоди стане те, що нова Угода буде дозволяти сторонам все, що не заборонено

Окремо були прописані гарантії для інвесторів, а також система захисту інвестицій, яка базується на найсучасніших правових інструментах.

Один із розділів включає в себе Угоду про цифрову торгівлю, яка окреслює усі основоположні свободи у цій сфері.

«Це друга Угода про цифрову торгівлю, яку вже підписала Україна. Перша була укладена із Великою Британією в січні цього року. Для українських підприємців це надзвичайно важливо, адже саме вітчизняний ІТ-бізнес відновлюється найшвидше.

Такі цифрові Угоди орієнтовані передусім на запобігання появи бар‘єрів у майбутньому і мають зменшити перешкоди для українського бізнесу в участі у глобальній цифровій торгівлі. Цифрова Угода з Канадою  гарантує свободу транскордонної передачі інформації, свободу вибору місця розташування обладнання, свободу вихідного коду, а також відкритий доступ до інтернету», – пояснила Юлія Свириденко.

Крім того нова Угода регулює фінансові послуги, тимчасовий в’їзд для ділових осіб, телекомунікації, торгівлю та гендер, торгівлю і малі та середні підприємства, а також питання торгівлі та корінних народів. Нова Угода також включатиме оновлені глави про правила та процедури походження, конкурентну політику, монополії та державні підприємства, державні закупівлі, навколишнє середовище, працю, розробку та адміністрування заходів та прозорість, протидію корупції та відповідальну бізнес-поведінку.

Джерело @

Ліга:Закон