Змінено правила користування надрами

1 рік ago admin 0


У новому законі скасовано неактуальні інструменти регулювання.

В Україні наприкінці березня 2023 року набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами» 2805-IX. Про це йдеться в повідомленні на сайті міністерства економіки.

За словами першого віцепрем’єра-міністра економіки Юлії Свириденко, у країні відбувається активний процес дерегуляції для створення сприятливих умов ведення бізнесу, зниження адміністративного навантаження та детінізації економіки.

«Новий закон створює зручну і прозору систему користування надрами завдяки скасуванню застарілих і неактуальних інструментів регулювання. Таке рішення сприятиме залученню інвестицій та розвитку галузі надрокористування», – зазначила Свириденко.

Закон, зокрема, скасовує необхідність отримання погодження:

– надання надр у користування в обласних, Київській та Севастопольській міськрадах;

– надання надр у користування в сільських, селищних, міських, районних радах та радах об’єднаних територіальних громад;

– Міндовкілля з надання надр у користування без аукціону.

Поміж іншого, також скасовано необхідність погодження проєкту розробки родовища корисних копалин та перероблення мінеральної сировини з Держгеонадра, необхідність отримання щорічного погодження плану розвитку гірничих робіт підприємства з Держпраці.

«Відтепер підприємцям більше не потрібно оформлювати десятки документів та отримувати обтяжливі погодження для того, щоб отримати спеціальний дозвіл на користування надрами. Цей процес максимально спрощено, що дозволить галузі працювати та забезпечувати потреби країни власним видобутком корисних копалин», – зазначила міністр економіки.

Низку рішень, які було покладено в основу цього закону, прийняли в рамках роботи Міжвідомчої робочої групи (МРГ) з питань прискореного перегляду інструментів держрегулювання господарської діяльності.

Джерело @

BuildPortal