В Україні створюють агенцію заповідної справи

1 рік ago admin 0

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець відвідав національний природний парк ”Пирятинський” на Полтавщині. Під час зустрічі із працівниками парку обговорили питання розвитку рекреаційного потенціалу природоохоронних територій України.

Нацпарк ”Пирятинський” зовсім невеликий за площею, але має велику цінність, адже входить до Смарагдової мережі України. Тут унікальна флора й фауна, добре розвинена мережа туристичних шляхів. У 2016 році він став модельним об’єктом з розробки механізмів адаптації української природоохоронної галузі до системи управління територіями Смарагдової Мережі Європи в рамках проекту ”Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища”. Однак Міністр впевнений, парк має ставити ще більш амбітні цілі та рухатися до них.

За словами Міністра, Україна має що показати світу, у нас багато унікальних природних перлин та неабиякий потенціал. Для цього потрібно змінювати підходи у менеджменті як на рівні кожного окремого парку, так і на рівні держави.

«Ми в Міністерстві вже працюємо над створенням Агенції заповідної справи, яка допомагатиме нашим природоохоронним установам з менеджментом. Це потрібно і для збереження територій, і для їх розвитку. Бо маємо будувати нову Україну, ще кращу ніж до війни, у всіх її сферах, у тому числі і природоохоронній», – зазначив Руслан Стрілець.

Джерело @
bizagro.com.ua