Після 17-річної перерви між Карпатами проїхав перший потяг між українською станцією Рахів і румунською Валя-Вішеулуй

1 рік ago admin 0

Сьогодні у житті Закарпаття важлива подія – після більш ніж десятилітньої тиші колією між Карпатами проїхав перший потяг між українською станцією Рахів і румунською Валя-Вішеулуй. Про це повідомляє перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький.

– 17 років це сполучення було недоступне для українців. Однак сучасне життя, невикористані можливості, перспективи розвитку двох європейських країн демонструють – залізничне сполучення між Україною та Румунією на часі та напрочуд актуальне, – зауважує Мирослав Білецький.

Вже давно обласна влада працює над тим, щоб відновити проїзд і дозволити відродитися тим зв’язкам і тісним контактам, які існували багато десятиліть між мешканцями нині прикордонних територій двох країн.

Щоб це реалізувати, необхідно було подолати довгий шлях дипломатичного врегулювання питання, і лише після цього взятися за його інфраструктурну частину.

Упродовж 2022 року українські залізничники відремонтували на ділянці Рахів — Ділове — Валя Вишеулуй понад 19 км колій.

Вдячний Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури, та особисто Mustafa Nayyem, а також АТ «Укразлізниця» і голові правління Олександру Камишіну за злагоджену роботу, підтримку та розуміння. Такі проекти дозволяють Україні робити сміливі кроки на шляху її розбудови як сильної країни та партнера у центрі Європи.

Відновлення залізничного сполучення матиме колосальний вплив і результат для України та Румунії, дозволить налагодити економічні зв’язки та співпрацю, дасть поштовх для розвитку туризму, зокрема і гірськолижних курортів Драгобрат та Буковель.

На жаль, поки що потяг курсуватиме тільки до станції Валя-Вішеулуй. Однак, я переконаний, що після нашої перемоги ми повернемося до питання запуску «Карпатського експресу» з Ужгорода до Івано-Франківська.

Потяг курсуватиме щодня двічі на добу:

Рахів – 06:10, Валя-Вішеулуй приб. – 07:45

Валя-Вішеулуй – 11:45, Рахів приб. – 12:20

Рахів – 14:10, Валя-Вішеулуй приб. – 15:45

Валя-Вішеулуй – 18:15, Рахів приб. – 18:50