Після 17-річної перерви між Карпатами проїхав перший потяг між українською станцією Рахів і румунською Валя-Вішеулуй
2 роки ago admin 0
Сьогодні у житті Закарпаття важлива подія – після більш ніж десятилітньої тиші колією між Карпатами проїхав перший потяг між українською станцією Рахів і румунською Валя-Вішеулуй. Про це повідомляє перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький.
– 17 років це сполучення було недоступне для українців. Однак сучасне життя, невикористані можливості, перспективи розвитку двох європейських країн демонструють – залізничне сполучення між Україною та Румунією на часі та напрочуд актуальне, – зауважує Мирослав Білецький.
Вже давно обласна влада працює над тим, щоб відновити проїзд і дозволити відродитися тим зв’язкам і тісним контактам, які існували багато десятиліть між мешканцями нині прикордонних територій двох країн.
Щоб це реалізувати, необхідно було подолати довгий шлях дипломатичного врегулювання питання, і лише після цього взятися за його інфраструктурну частину.
Упродовж 2022 року українські залізничники відремонтували на ділянці Рахів — Ділове — Валя Вишеулуй понад 19 км колій.
Вдячний Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури, та особисто Mustafa Nayyem, а також АТ «Укразлізниця» і голові правління Олександру Камишіну за злагоджену роботу, підтримку та розуміння. Такі проекти дозволяють Україні робити сміливі кроки на шляху її розбудови як сильної країни та партнера у центрі Європи.
Відновлення залізничного сполучення матиме колосальний вплив і результат для України та Румунії, дозволить налагодити економічні зв’язки та співпрацю, дасть поштовх для розвитку туризму, зокрема і гірськолижних курортів Драгобрат та Буковель.
На жаль, поки що потяг курсуватиме тільки до станції Валя-Вішеулуй. Однак, я переконаний, що після нашої перемоги ми повернемося до питання запуску «Карпатського експресу» з Ужгорода до Івано-Франківська.
Потяг курсуватиме щодня двічі на добу:
Рахів – 06:10, Валя-Вішеулуй приб. – 07:45
Валя-Вішеулуй – 11:45, Рахів приб. – 12:20
Рахів – 14:10, Валя-Вішеулуй приб. – 15:45
Валя-Вішеулуй – 18:15, Рахів приб. – 18:50
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2023/01/image-5.jpeg)
![](https://scontent.fdnk1-4.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/325730945_1219424568990492_6933007788599152157_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x395&_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=IY1lmDZRKc8AX8dFHdo&_nc_ht=scontent.fdnk1-4.fna&oh=00_AfDn6EsfMFbq0JYP1073pub_Q9wEi14QbcIUW_qigmOrlw&oe=63CC05A1)
![](https://scontent.fdnk1-4.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/325700616_1156806038372550_5080648861087941055_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x395&_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=AHs-Z9LEHuUAX9Sfosm&_nc_ht=scontent.fdnk1-4.fna&oh=00_AfAjyh6-QMttOUoAySk3aYNHPW8dvVD_rS_TfMQ1CPy7xw&oe=63CB60E6)