З 10:00 застосовані аварійні відключення по всій території України – Укренерго

2 роки ago admin 0

Сьогодні, із 10:00 28 листопада, внаслідок стрімкого зростання дефіциту потужності застосовані аварійні відключення по всій території України. Про це повідомляє НЕК “Укренерго”.

У відомстві зазначають, що причиною збільшення дефіциту потужності стали аварійні відключення блоків на кількох електростанціях. Водночас споживання продовжує зростати через погіршення погодних умов. Наразі дефіцит потужності складає 27%.

Після усунення причин аварійних відключень, блоки повернуться у роботу, що зменшить дефіцит в енергосистемі та зменшить обсяги обмежень споживачів.

Контрольовані аварійні відключення дозволяють збалансувати енергосистему та запобігати аварійним ситуаціям у мережах.

В “Укренерго” нагадають, що загальний дефіцит в енергосистемі – це наслідок вже 7 хвиль ракетних ударів росіян по енергетичній інфраструктурі. Масштаби та складність пошкоджень дуже великі. Ремонти тривають цілодобово.

На зображенні може бути: текст

Напередодні в ПрАТ «Закарпаттяобленерго» інформували про оперативну ситуацію щодо вимкнення електроенергії.

Закарпаттяобленерго:

Так, для Закарпатської області на 26 листопада доведена величина ліміту потужності становить 232,73 МВт. Для дотримання заданих величин диспетчерськими службами ПрАТ «Закарпаттяобленерго» здійснюються вимкнення фідерів з підстанцій 110/35 кВ. Поточний дефіцит потужності на 12.00 годину складав 150 МВт, на 18.00 годину дефіцит потужності зросте до величини 197 МВт.

На жаль, через недотримання рекомендованих заходів з обмеження споживання електроенергії споживачами області, дефіцит потужності зростає. Тому тривалість відключення та кількість відключених населених пунктів до вечірнього максимуму зростає та унеможливлює заходи з чергування вимкнень згідно з оприлюдненими на сайті термінами/часовими межами.

В Закарпаттяобленерго зазначають, що пріоритетними об’єктами критичної інфраструктури, для яких заходи з відключення не застосовуються, є лікувальні заклади, об’єкти транспортної інфраструктури, телекомунікаційні об’єкти зв’язку, військові об’єкти, об’єкти ДСНС, спеціалізовані заклади та інші супутні об’єкти, які задіяні в схемі живлення об’єктів критичної інфраструктури. Додатково відзначимо, що є низка ліній елетропередавання 6-10 кВ, які не підлягають обмеженою через їхнє застосування в системній автоматиці захисту об’єднаної енергосистеми України, 1 черга АЧР (автоматичного частотного розвантаження).

В Закарпаттяобленерго звертають увагу на те, що при недотриманні граничних величин за розпорядженням чергового диспетчера РДЦ НЕК «Укренерго» може бути застосований Спеціальний графік аварійних відключень зі знеструмленням районів області на значний термін! Тому товариство зробить все можливе для дотримання оприлюднених на сайті термінів та переліку вимкнених населених пунктів при дотриманні споживачами заходів з обмеження та ефективного використання електричної енергії та дотримання доведених граничних величин.