Олександр Білак: Дефіцит потужності електроенергії, доведений Закарпаттю, перевищує 50%, у пікові навантаження – понад 70% (ВІДЕО)

2 роки ago admin 0

Дефіцит потужності електроенергії, доведений Закарпаттю, перевищує 50%, у пікові навантаження – понад 70 %. Про це сказав на брифінгу у міській раді генеральний директор ПрАТ «Закарпаттяобленерго» Олександр Білак. Він наголосив, що сьогодні наявний дефіцит електроенергії по всій Україні, і причиною цього є ракетні обстріли окупантами об’єктів інфраструктури. Те обладнання, яке було зруйновано, цілодобово відновлюється, але на це потрібно багато часу і значні зусилля.

Як зазначив міський голова Богдан Андріїв близько 50% енергетичної інфраструктури України зруйновано через обстріли росіянами.

«Є багато запитань до нас, як міської влади. Я практично цілодобово відповідаю ужгородцям, намагаюся пояснити ситуацію. Однак найбільша проблема – що люди не можуть зрозуміти, чому в одних будинках світло є, а в інших поряд немає», – відзначив міський голова.

Прокоментував у зв’язку із цим і ситуацію з вуличним освітленням. Відзначив, що вмикають його на кілька годин увечері, коли більшість людей повертаються з роботи, діти із школи чи гуртків. Погодили часткове відновлення вуличного освітлення з керівництвом «Закарпаттяобленерго» та Закарпатської ОВА з огляду на те, що зросла кількість ДТП, наїздів на пішоходів. Не освітлюються вулиці, які знаходяться на лінії, де ввечері відключене енергопостачання.

«Дефіцит потужності з електроенергії для Закарпатської області на сьогодні, 28 листопада, на рівні 200 мВт, а це всього 50 % від потреби. Торік в аналогічний час потреби області сягали 400 мВт, а в години пік ще більше», – розповів Олександр Білак. Додав, що доводиться вимикати половину області, а в години пік – і до 70 % області. При цьому енергетикам необхідно буквально за лічені хвилини ухвалювати рішення для того, щоб балансувати систему.

Також розповів, що схеми електроенергії побудовані і розроблені в мирний час, і не адаптовані під воєнний. Відповідно, розроблені такі ж графіки. Але якщо доводяться ліміти по потужності, які не дозволяють позмінно застосовувати черги, то доводиться виходити за їхні межі. Така ситуація і є останнім часом.

За словами Олександра Білака, наразі в області забезпечується робота критичної інфраструктури – лікарень, водоканалів, залізниці, військових об’єктів, для них електроенергія подається першочергово. У ті схеми електропостачання, які будувалися для них, під час розбудови мікрорайонів потрапляли певні квартали чи вулиці, і зараз під час застосування обмежень їх не відмикають. І споживачів, яким пощастило потрапити у їхнє число, наполегливо просять економити електроенергію: чим більше знизять вони споживання, тим більше потужності вистачить для інших.

«Якщо енергетики не дотримуються доведених обмежень, застосовують Спеціальні графіки аварійних відключень, на те, щоб їх застосувати, мають 3 хвилини, і тоді відключають цілі райони. Наприклад, нещодавно так відімкнули повністю Рахівщину і Тячівщину», – наголосив Олександр Білак.

Міський голова Богдан Андріїв також розповів, що для об’єктів критичної інфраструктури – а це лікарні, водоканал – закупили генератори, вони можуть забезпечити найбільш нагальні потреби цих закладів та установ. Разом із тим, придбають для них генератори ще більшої потужності, кошти для цього є, тривають процедури закупівлі.