Єпархія ПЦУ вийшла з Міжконфесійної Духовної Ради Закарпаття через присутність там УПЦ (МП)

2 роки ago admin 0

У Закарпатській єпархії Православної Церкви України офіційно заявили про свій вихід з Міжконфесійної Духовної Ради Закарпаття на всіх рівнях, так як до цього часу там перебувають представники Закарпатських єпархій УПЦ (в єдності з Московським патріархатом).

Про це заявив від імені благочинних Закарпатської єпархії ПЦУ єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій.

«Відповідно до рішення зборів благочинних Закарпатської єпархії ПЦУ, Закарпатська єпархія Православної Церкви України вчергове заявляє, що ніяких спільних рішень, богослужінь чи засідань не може і не буде проводити в присутності  представників так званих «Хустської та Мукачівської православних єпархій», керівники тут якої: митрополит Марк ( Петровцій), єпископ Симеон (Голубка) та митрополит Феодор ( Мамасуєв), які досі перебувають в лоні зареєстрованої в Україні так званої Української Православної Церкви (яка не змінила своєї назви на правдиву: Російська Православна Церква в Україні, в порушення Закону України номер 5309 ), до моменту офіційного полишення ними церкви країни – агресора, та початку переговорів про об‘єднання в Помісній Православній Церкві України», – говориться в повідомленні.
«росія веде повномасштабну війну проти України вже 8 місяців і мета цієї агресії відома і зрозуміла: перетворити всю нашу країну або хоча би її більшу частину на окуповану територію, керовану від імені кремля зрадниками, терористами і кримінальниками. (…) Та найогидніше, що цей геноцид Української нації відбувається з благословення керівника російської православної церкви кирила (гундяєва), який міг і мав силу зупинити вбивцю путіна та врятувати ситуацію. Патріарх повинен був розірвати на собі ризи, стати на коліна, сказати : «стріляйте по мені, але не благословити путіна вбивати і свою паству в тому числі», якщо звісно він “Пастир добрий”, бо як сказав Спаситель : «пастир добрий душу свою покладає за овець. А наймит, не пастир, якому вівці не свої, побачивши, що йде вовк, кидає овець і тікає, а вовк хапає і розганяє овець.  А наймит тікає, бо він наймит, і не турбується про овець.» Євангеліє від Івана 10, 11 – 13», – зазначається в заяві.

До слова, у мережі поширюють відео Михайла Омеляна, де співають релігійну пісню во славу росії зі словами: “Пробуждается матушка Русь”. Зазначається, що відбуваєтся це на території Києво-Печерської Лаври співають.

В Службі безпеки України прокоментували ситуацію з піснями, які прославляють «рускій мір»:

В СБУ вже вивчають усі деталі інциденту, що стався в одному з храмів Києво-Печерської Лаври – де співали пісень, що вихваляють «рускій мір».

Як повідомили в Службі безпеки України, ця ситуація не залишиться без відповідної реакції.

«Ті, хто в умовах повномасштабної війни, яку розв’язала росія проти України, чекає на «пробудження матушкі-русі», мають розуміти, що це шкодить безпеці та інтересам України та наших громадян. І ми не допустимо таких проявів», – заявив керівник СБУ Василь Малюк.