Представники Закарпатської облради взяли участь у конференції, присвяченій розвитку Підкарпаття в Європі (ФОТО)

2 роки ago admin 0
Про це, зокрема, йшлося під час зустрічі першого заступника голови закарпатської обласної ради Андрія Шекети, депутата облради Ярослава Шукаля та заступника начальника управління міжнародних та регіональних зв’язків Уляни Гурчумелії з керівництвом Підкарпатського воєводства.
 
У рамках візиту представники облради також взяли участь у конференції, присвяченій розвитку Підкарпаття в Європі, організованій перемишлянським культурним товариством Польської Республіки.
 
Українській стороні запропонували взяти участь у проектах екологічного та туристичного напрямків у межах програми транскордонного співробітництва Польща-Україна. Також запропонували зосередитися на проектах, які були б дотичні до майбутнього переходу між Закарпаттям та Підкарпатським воєводством.
 
У рамках конференції Андрій Шекета взяв участь у панельній дискусії на тему: «Перспективи розвитку туризму на Закарпатті в контексті запуску нового туристичного прикордонного переходу в Бещадах», у ході якої наголосив на важливості розвитку туризму і наявності туриста у Карпатах, дискусій та рухів на цю тему. «Незважаючи на те, що у нас триває війна, ми продовжуємо жити і працювати кожен у своїх сферах, тим самим підтримуючи країну і наближаючи перемогу», — заявив перший заступник голови Закарпатської обласної ради.
 
Він також запросив пана маршалека до Закарпаття. У свою чергу Владислав Ортил повідомив, що у грудні у Жешуві відбудеться засідання групи Карпатської конвенції, на якому, крім іншого, буде йтися і про спільне КПП між Закарпатською областю та Карпатським воєводством.
 
Окремо, у ході спільної зустрічі з Владиславом Ортилом, заступником директора канцелярії Розалією Мазур, віце маршалеком Пйотором Пільхом та Юстиною Дец, керівником відділу міжнародного співробітництва у селі Мучне Підкарпатського воєводства Андрій Шекета поцікавився причинами, через які досі не відкрито КПП «Лубня — Волосате». Пан Ортил відповів, що якби не пандемія COVID-19 та не війна в Україні, то перехід можна було б відкрити, принаймні у весняно-літній період, як це було домовлено раніше. Зараз же пан маршалек обіцяє піднімати і лобіювати це питання на рівні столиці Польщі. Відтак повинен відбутися обмін відповідними нотами між дипломатичними установами обох країн. Крім того, про пункт пропуску Лубня — Волосате між українсько-польською комісією міжурядової ради України та Польщі. У цьому йому береться допомагати Президент Перемишлянського культурного товариства, організатор конференції, польський політик і журналіст, депутат Сейму IV-VIII скликання, ршалек Сейму Польщі з 2015 по 2019 рік та уповноважений уряду Польщі з військової та фінансової допомоги Україні Марек Кухцінський.
 
У ході зустрічі йшлося і про підписання угоди між Закарпатською облрадою і Підкарпатським воєводством. З цього приводу пан Ортил повідомив, що пропозицію наразі розглядають у Варшаві. У разі позитивного результату делегація воєводства має намір приїхати для підписання угоди в Ужгород.
 
Маршалек Підкарпатського воєводства також анонсував, що готується передача чергової партії гуманітарної допомоги нашій області від очолюваного ним та інших воєводств Польщі.
 
Відтак представники Закарпаття Підкарпатського воєводства відвідали місце майбутнього переходу з польської сторони, де оглянули перспективи розташування КПП та дороги між нашими країнами, які пункт пропуску вже незабаром з’єднає.
 
Пресслужба Закарпатської обласної ради