Закарпатські аудитори виявили порушень на 237 млн гривень

2 роки ago admin 0

Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області у січні – вересні 2022 року за результатами проведених ревізій виявили порушень на загальну суму 237,76 млн грн, з яких  фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових та  матеріальних  ресурсів, – на суму понад 48,47 млн гривень. Про це повідомляє відомство на своєму сайті.

Ужитими заходами забезпечено відшкодування втрат на суму 23,7 млн грн (із врахуванням відшкодування втрат матеріальних та фінансових ресурсів, виявлених у попередніх роках).

Під час проведення аудитів виявлено факти неефективних управлінських дій і ризикових операцій, що призвели (можуть призвести) до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат, на суму понад 69 млн грн.

Економічний ефект від реалізації пропозицій, які надало управління за результатами проведених державних фінансових аудитів, сягнув 20,13 млн гривень.

За результатами  проведених контрольних заходів управління передало до правоохоронних органів матеріали 19 ревізій і перевірок і двох аудитів. За переданими матеріалами  ревізій розпочато шість досудових розслідувань і вручено три  письмові повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Три матеріали долучено до наявних кримінальних справ.

До бюджетних установ, у яких виявлено порушення, застосовано дві фінансові санкції.

Протягом січня – вересня  2022 року  аудитори склали 87 протоколів про адміністративне правопорушення та 57 осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Керівники місцевих органів влади, підприємств, установ і організацій за результатами проведених заходів державного фінансового контролю прийняли 23 управлінські рішення.

Працівники управління були залучені правоохоронними органами у якості спеціалістів у 12 випадках для надання консультації в рамках відкритих кримінальних проваджень. За результатами проведеної роботи виявлено порушень на загальну суму 6,7 млн грн. Двом особам вручено підозру у скоєнні кримінального правопорушення.