Про це повідомив голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко результатами поїздки до Чеської Республіки.
Окрім основної мети – участі у форумі з кібербезпеки, делегації із Закарпаття вдалося владнати ряд важливих справ.
Зокрема:
Відбулася зустріч з головою Сенату Парламенту ЧР Mілошем Вістрчелом, який днями переміг на виборах і має великі шанси продовжувати очолювати чеський Сенат.
“Це дуже добре, бо Україна знову матиме сильного лобіста в Чехії, особливо зараз, коли вона головує в ЄС. Обговорили з Мілошем подальшу співпрацю”,- розповів Володимир Чубірко.
Погодили ряд соціальних проєктів для Закарпаття з гетьманом краю Височина Вітезславом Шреком.
На запит Закарпатської обласної ради у результаті переговорів, отримано згоду на відправку автомобіля швидкої допомоги, мікроавтобуса й вантажівки, а також іншої гуманітарної допомоги, яку буде спрямовано на потреби військових на фронті й облаштування місць проживання для ВПО.
Голова облради також повідомив про зустрія із представниками регіону Франції Гранд-Ест Жаном-Батістом Кузіним і Франком Олівером, з якими обговорили перспективу партнерства із Закарпаттям. Зустріч відбулася заисприяння керівництва чеського міста Телч та координатора співпраці із Закарпаттям із чеського краю Височина Катерини Свободової.
У рамках встановлення регіональних зв‘язків з ЄС, делегація Закарпаття отримала перші напрацювання з Естонією завдяки посередництва Пітера Урба і Тоні Тамлера.
Домовилися про співпрацю між Ужгородським замком і замками Краю Височина. Це, за словами Володимира Чубірка, дасть нові можливості розвивати Закарпатський обласний краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького облради та брати участь у спільних європейських програмах.
Також, у результаті домовленостей під час візиту, закарпатські лісники отримають можливість поїздки до Височини аби вивчати досвід реформ, які пройшла у лісовій галузі Чехія.
“Особливо для нас важлива боротьба з незаконною вирубкою, впровадження системи обліку лісів та насаджень”, – наголосив голова Закарпатськоїобласноїради.
“Міжнародні гуманітарні проєкти – важлива частина наближення перемоги України і забезпечення життєдіяльності Закарпаття у цей непростий час”, – каже Володимир Чубірко.
Відтак домовилися про організацію туру Чехією Донецького академічного музично-драматичного театру з Маріуполя. Це будуть вистави, які режисер і актори створили в Ужгороді.
“Потрібно, щоб Європа з різних джерел дізнавалася правду про Україну, через мистецтво у тому числі”, – додав спікер облради і пообіцяв розвивати й надалі міжнародну співпрацю Закарпаття з ЄС.Пресслужба Закарпатської обласної ради
17 жовтня у Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка відбудеться презентація книги молодої авторки з Прикарпаття Христини Козловської “Ящірка та її хвіст”. Книга вийшла друком у видавництві “Discursus”. “Ящірка та... Читати далi
Департамент культури Закарпатської обласної державної адміністрації оголошує конкурси на здобуття обласних премій: 1. Імені Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва за 2019 рік. Прийом... Читати далi
Міністерство культури України повідомляє, що 1 вересня розпочався пілотний проект із упровадження в освітній процес мистецьких шкіл освітніх програм початкової мистецької освіти. Пілотний проект відбуватиметься з метою надання методичної... Читати далi
В четвер, 11 квітня, у великому залі Закарпатської обласної філармонії відбудеться звітний коцерт знаного в Україні й за її межами колективу, лауреата міжнародних конкурсів та фестивалів, а також обласної... Читати далi