50 000 метрів квадратних житла у місяць може дати релоковане на Закарпаття підприємство

2 роки ago admin 0
Володимир Чубірко: “Зібрано” – це одне із підприємств із Київщини, яке розміщувалося у Броварах, із перших днів військової агресії, коли ворог впритул підійшов до Києва, розпочалися обстріли інфраструктури вирішили переїздити у більш безпечне місце. Магдич Андрій звернувся до нас за допомогою. Ми разом із військовою адміністрацією, зокрема, заручившись підтримкою депутата облради, заступника голови ОВА Василя Іванча, нам вдалося перевести їх у Закарпаття і ми в Іршаві знайшли підходяще приміщення, яке задовольняло певні технічні вимоги (висота, наявність крана, тощо).
Відтак налагодили шляхи доставки сировини, удосконалили матеріально-технічну базу, тож, зараз має результат – це 2 зібрані різного типу будинки. Насправді у Закарпатті відсутня філософія такого типу будівництва, у нас звикли будувати із цегли, але в усьому світі є популярним таке будівництво, із гарантією на основні матеріали на кілька десятків і сотні років. Такі будівлі добре ремонтуються, якщо здійснювати належний догляд та правильно експлуатувати їх.
Ці будинки користуються популярністю у країнах Європі та Америки, куди це підприємство і експортувало свій товар.
Вартість 400-500 дол за м2, і зібрати його можна за 1-1,5 місяця. І це важливо. Збираються будинки із сендвіч-панелей, енергозберігання їх вдвічі більше ніж цегляного. Будинки збираються «під ключ», потрібно просто у них завести меблі. Примітно, що такі будинки будуються до чотирьох поверхів і навіть можна встановити за потреби ліфт.
Найголовніше – вони сейсмічно стійкі. Є приклади, де після землетрусу в Італії, цегляні будинки були зруйновані, а ці – стояли цілими.
Для нашого регіону, це нова історія у будівельній справі. Важливо, що це підприємство «приземлилося» в Іршаві, починає функціонувати, набирає на роботу людей.
Нове успішне підприємство, новий вид бізнесу у Закарпатті, тим паче – багато матеріалів можна використовувати саме із нашого регіону, зокрема ліс.
Розмішена потужність цього підприємства у Іршаві може дати три тисячі метрів квадратних житла у місяць. У зв’язку із тим, що постійно у наш регіон прибувають переселенці, це хороший інструмент вирішення питання житла для таких осіб.
Після нашої Перемоги, ми зможемо використати приміщення для студентських гуртожитків, для соціальних закладів, та й у будь якій сфері господарювання області.