Чи можна звільняти за власним бажанням працівника під час дії воєнного стану?

2 місяці ago admin 0

Відповідно до положень частини 1 статті 38 Кодексу Законів про працю України, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

Проте у разі, коли працівник не може продовжувати виконання роботи через переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом та з інших поважних причин, роботодавець зобов’язаний розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Заборона на звільнення працівників з роботи за власним бажанням у зв’язку із введенням в Україні воєнного стану, чинним законодавством не передбачена.