Місцеві та добровільні пожежні команди – запорука пожежної безпеки віддалених населених пунктів гірського Закарпаття
3 роки ago admin 0
З децентралізацією влади дуже важливо, щоб громади відчували свою захищеність у життєвому просторі. Сучасна статистика свідчить: понад 40 відсотків усіх пожеж стаються саме в сільській місцевості, де здебільшого відсутні пожежно-рятувальні формування. А для гірського Закарпаття питання захисту людей, які проживають у віддалених населених пунктах, стоїть ще гостріше. Чимало високогірних сіл в регіоні до яких за нормативних 20 хвилин надзвичайники добратися просто не зможуть. Втрачаються дорогоцінні хвилини, які можна було б використати для ефективної допомоги людям.
Максимально ж скоротити час прибуття першого пожежно-рятувального підрозділу до місця виникнення пожежі й ліквідації надзвичайної ситуації можна шляхом формування в територіальних громадах розвинутої місцевої пожежної охорони та залучення добровольців до ліквідації пожеж та інших екстрених ситуацій.
І Закарпаття активно включилося у цей процес: віднедавна на варті безпеки гірського села стоїть і Центр безпеки, що в с. Нижня Апша Тячівського району.
Усього на території області функціонує 16 підрозділів місцевої пожежної охорони та два добровільні пожежні формування, які чергують в цілодобовому режимі та забезпечені пожежної технікою й необхідним обладнанням, а значить можуть або самостійно ліквідувати пожежу, або стримувати “вогняну стихію” до прибуття основних сил ДСНС.
Звісно, щоб перекрити від вогню всю область, цього ще замало. Але робота триває. Так, в рамках Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області впродовж 2021-2023 років у краї має запрацювати ще шість Центрів безпеки, які будуть опікуватися Батівською, Зарічанською, Горінчівською, Тур’є-Реметівською, Керецківською та Ставненською територіальними громадами. І тут дуже важливо, щоб органи місцевого самоврядування активніше відпрацьовували можливість залучення альтернативних джерел для фінансування на розбудову мережі місцевих пожежно-рятувальних підрозділів та Центрів безпеки, приміром Державний фонд регіонального розвитку, субвенції, гранти, міжнародні програми…
А ДСНС Закарпаття звісно буде і надалі продовжувати роботу, спрямовану на забезпечення надійного захисту від пожеж та інших надзвичайних ситуацій і подій найвіддаленіших населених пунктів області.
ГУ ДСНС України у Закарпатській області