Більше 800 закарпатців повідомили про отримані доходи аби скористатися податковою знижкою

10 місяців ago admin 0

За три місяці року 831 закарпатець уже задекларували свої доходи, які вони отримали торік аби скористатися правом на податкову знижку. Про це на брифінгу повідомила журналістам Наталія Жук, начальник управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Закарпатській області.

За її словами, наразі найбільша кількість податних декларацій щодо користування правом на податкову знижку стосуються витрат, які громадяни понесли на навчання.

– Громадяни, які бажають скористатись податковою знижкою за понесеними витратами в минулому році можуть це зробити до 31 грудня 2021 року, – наголосила Наталія Жук та додала, що у разі, якщо платник податку до кінця року не скористається правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступний податковий рік не переноситься.

Начальник управління податкового адміністрування фізичних осіб поінформувала також про перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки. Зокрема, право на податкову знижку мають громадяни, які у 2020 році:

–  понесли витрати на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення;

–  сплачували відсотки за іпотечним житловим кредитом;

–  здійснювали пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні та внесеним до Реєстру неприбуткових організацій;

–  здійснювали витрати у вигляді суми коштів, сплачених при страхуванні;

–  здійснювали оплату допоміжних репродуктивних технологій, чи оплату вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини;

–  здійснювали витрати, пов’язані з переобладнанням транспортного засобу;

– витрати у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), для внутрішньо переміщених осіб, за умови дотримання вимог чинного законодавства.

Податківці нагадують, що податкова декларація про майновий стан і доходи подається за вибором платника податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів:

– особисто або уповноваженою на це особою;

– надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, при цьому платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації;

– в електронній формі через Електронний кабінет платника.

ДПС у Закарпатській області