«ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО 2021» БУДЕ МІСТИТИ НЕ ТІЛЬКИ ОБ’ЄКТИ СОЦІАЛЬНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ, А Й ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ!

1 рік ago admin 0

Сьогодні відбулася селекторна нарада із головами обладмінстрацій під головуванням міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова. У нараді також взяли участь представники Офісу Президента України та Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Першим підійняли питання тарифів на енергоносії для населення. Ним сьогодні переймаються усі – від громадянина до чиновників різних рівнів. За ініціативи Президента ціни на газ для населення буде знижено на 30%, відповідне рішення прийняв уряд на своєму засіданні 13 січня.

Відтак перейшли до обговорення програми «Велике будівництво» на 2021 рік. До неї увійдуть об’єкти соціальної інфраструктури та економічного розвитку.

Об’єкти соціальної інфраструктури- це школи, дитсадки, ЦНАПи і т.д. повинні складати 50-70%. Обов’язково мають бути включені до цьогорічної програми й об’єкти економічного розвитку, не менше двох у кожній області, це індустріальні парки, музеї науки, центри креативної економіки тощо. Загалом по Україні планують реалізувати протягом 2021 року 300 об’єктів соціальної інфраструктури, а протягом одного-трьох років -50 об’єктів економічного розвитку.  Перелік має бути затверджений у другій половині лютого, а старт їхньої реалізації запланований на березень.

Також обговорили питання передачі обʼєктів спільної власності районів до комунальної власності територіальних громад – на Закарпатті на 13 січня цей відсоток становить 44%. Процес гальмується через те, що не усі райони провели сесії на яких розглянули дане  питання.

Сьогодні відбулася селекторна нарада із головами обладмінстрацій під головуванням міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова. У нараді …