У Закарпатті у суб’єктів господарювання 7784 діючих ліцензій на продаж алкоголю та тютюну

3 роки ago admin 0

– Продаж підакцизних товарів, незалежно чи це алкоголь, чи тютюнові вироби, чи пальне, може здійснюватись виключно при наявності відповідної ліцензії. Наразі податкове законодавство передбачає, що легальна торгівля у кілька разів дешевша, ніж фінансові санкції, які доведеться сплатити, якщо буде встановлено факт продажу підакцизної продукції без ліцензій, – зазначає Сергій Ігнатенко, в. о. заступника начальника Головного управління ДПС у Закарпатській області.

Наразі на території Закарпатської області здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами 3623 суб’єкти господарювання. У цих продавців алкоголю та тютюну є в наявності 7784 діючих ліцензій, зокрема 4581 – на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та пивом, а також 3203 – на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

Крім того, за словами в. о. заступника начальника Головного управління ДПС у Закарпатській області, в краї зареєстровано 87 суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність з обігу пального, з них 70 здійснюють роздрібну торгівлю пальним. На території Закарпаття діють 302 ліцензії щодо роздрібної торгівлі пальним, тобто АЗС/АГЗС та 417 ліцензій щодо зберігання пального.

Протягом 11 місяців 2020 року до місцевого бюджету від ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами спрямовано 16,8 млн грн. В той же час від ліцензування пального у місцеву скарбницю мобілізовано більше 1 млн грн.

Варто зазначити, що протягом січня-листопада поточного року податківці провели 134 перевірки суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів та 68 перевірок суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері обігу пального. За результатами проведених перевірок встановлено 143 порушення продавцями алкоголю та тютюну і застосовано до них фінансових санкцій на суму 1,8 млн грн. Відтак порушень у сфері обігу пального виявлено 28 й застосовано фінансових санкцій на суму 3,7 млн грн.

Фахівці Головного управління ДПС у Закарпатській області наголошують, що плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат, що знаходиться у місці торгівлі; на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі – 2000 гривень, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, – 500 гривень на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, і 250 гривень – на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі.

Ліцензія видається за заявою суб’єкта господарювання, до якої додається документ, що підтверджує внесення плати за ліцензію. Прийом документів на отримання ліцензії на роздрібну торгівлю та їх видача проводиться в Центрах обслуговування платників податків ГУ ДПС у Закарпатській області за місцем торгівлі.

ДПС у Закарпатській області