Коні в Брустурянському лісі – використання ощадливих технологій лісозаготівлі

4 місяці ago admin 0
Ліси Брустурянського лісомисливгоспу виконують переважно захисні, екологічні й рекреаційні функції. Відтак, на лісництвах дотепер використовується ощадливий спосіб господарювання – кінне трелювання. Завдяки цьому вдається зберегти не лише певну частину дерев, але й лісовий грунтовий покрив та його біорізноманіття.
 
Так у високогірних лісництвах Брустурянського державного лісомисливського господарства, що на Тячівщині, трелювати деревину з місць проведення рубок усіх видів допомагають коні.
 
У Плайському, Турбатському, Кедринському лісництвах вони служать лісівникам доброю підмогою у праці. Адже кіньми можна трелювати деревину з важкодоступних місць.
 
Лісівники пояснюють, що один кінь спроможний стягнути на чималу відстань за день до 10 кубометрів лісосировини. Директор Брустурянського лісомисливгоспу Михайло Бігун повідомив про екологічні плюси на дільниці з лісорозробок. Земля не зазнає під час конетранспортування деревини таких пошкоджень, як тракторотрелюванням. За використання техніки, як правило, гинуть саджанці, мурашники, все, що потрапляє під гусеничні “підошви”. І за фінансовими підрахунками тяглова сила дешевша.
 
Лісівники Брустурянського лісомисливгоспу звісно належно дбають про забезпечення коней сіном, іншими кормами. Вчасно їх заготовляють. А це чималий обсяг робіт, бо щодня один кінь потребує до 20 кг різних кормів.

Ліси Брустурянського лісомисливгоспу виконують переважно захисні, екологічні й рекреаційні функції. Відтак, на лісництвах дотепер використовується ощадливий спосіб господарювання – кінне трелювання. Завдяки цьому вдається зберегти не […]