Щодо виплати лікарняних у зв’язку із захворюванням медичного працівника на COVID19

5 місяців ago admin 0

На офіційну сторінку Управління Держпраці у Закарпатській області  у Фейсбук надійшло звернення від жительки Хустщини. Краянка цікавиться, куди звертатися і як діяти у випадку невиплати лікарняних у зв’язку із захворюванням медичного працівника на COVID19.

Консультує перший заступник начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Василь Грицик.

Медичні працівники, які захворіли на коронавірусну хворобу під час виконання професійних обов’язків, або члени їх сімей у випадку смерті медпрацівника, мають право на страхові виплати, передбачені Законами України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та «Про захист населення від інфекційних хвороб» після визнання захворювання пов’язаним з виробництвом.

Документом для отримання страхових виплат є акт розслідування гострого професійного захворювання, пов’язаного з виробництвом, за формою, встановленою Порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві (постанова КМУ від 17.04.2019 № 337).

Такий акт складає комісія із розслідування, що створюється територіальними органами Держпраці (у випадку смерті) та роботодавцем (в інших випадках). Акт складається виключно на підставі епідеміологічного розслідування випадку інфікування медпрацівника та висновку профпатолога щодо встановлення діагнозу, пов’язаного із COVID-19. Зазначене епідеміологічне розслідування, у якому чітко визначаються обставини, час та джерело інфікування, проводиться установами або відповідними посадовими особами, підпорядкованими МОЗ.

Якщо комісією встановлено, що інфікування працівника сталося під час виконання професійних обов’язків, то гостре професійне захворювання визнається пов’язаним з виробництвом і за результатами розслідування складається акт розслідування гострого професійного захворювання за формою Н-1/П. У разі встановлення, що інфікування працівника не пов’язано з виконанням ним професійних обов’язків (у побуті, протягом відпустки тощо), то дане захворювання визнається не пов’язаним з виробництвом і на нього складається акт за формою Н-1/НП.

Фонд соціального страхування має право здійснювати страхові виплати виключно після належного оформлення вищезазначених документів з відповідними висновками і не впливає на процедуру розслідування та встановлення підстав для виплат.