Лісівник – професія на століття

4 роки ago admin 0
Про те, що ліс – це легені нашої планети, знає практично кожен її житель, саме тому дбайливе ставлення до нього є запорукою екологічної безпеки.
 
Кожну третю неділю вересня працівники лісової сфери, які оберігають і примножують лісові багатства, сприяють їх раціональному використанню, відзначають своє професійне свято – День працівників лісової галузі. Це свято людей, життя яких пов’язане з охороною і примноженням лісових багатств, з заготівлею і переробкою деревини. Це працівники самовідданої професії, які цінують кожне дерево та тваринку в лісі.
 
Але повною мірою оцінять роботу працівників лісового господарства лише майбутні покоління. Адже ті саджанці та сіянці, які зростають у лісових розсадниках, обов’язково через декілька років з маленьких саджанців стануть могутніми деревами. Закарпатські лісівники – потужна команда з фахівців, яка налічує майже 3000 працівників. І вони господарі, які чітко виконують свою роботу. А роботи вистачає, авжеж Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства за площею лісового фонду Закарпаття входить до першої п’ятірки серед областей України, а за лісистістю і запасами деревини наша область займає перше місце.
 
На душу населення Закарпаття припадає 0,55 га лісів і 165 куб.м деревини. Для України в цілому ці показники становлять, відповідно, 0,17 га та 16,4 куб. м.
 
Ліси в області зростають на площі 695,8 тис. га, а загальний запас деревини складає 207,5 млн. куб. м. Закарпаття пишається своїми лісами, а площа природно-заповідного фонду з кожним роком розширюється. Згідно реєстру природо-заповідний фонд Закарпатської області становить майже 180 тисяч гектарів, або 15% території області, а в Україні загалом – 4%.
 
Завдяки праці працівників лісових господарств Закарпаття проводиться велика робота по лісовідтворенню і збереженню лісів, збільшення земель лісового фонду і профілактиці лісових пожеж, охороні від самовільних рубок, вихованні у населення культури поведінки при відвідуванні лісу для збору грибів, ягід, полювання, відпочинку.
 
Для багатьох працівників, захоплених, які знають свою справу, вміють відчувати природу, турбота про зелені багатства Карпат, а й країни в цілому, ця робота стала справою всього життя. Багато лісівників працюють у галузі цілими династіями, вони є нащадками тих лісівників, які ще працювали при Австро-Угорщині. Що говорить про те, що лісівник – професія на століття.
 
За останні роки значно покращився стан ведення лісового господарства краю. Активно розвиваються лісові розсадники, яких в області є 151, будуються рекреаційні пункти, при державних лісових господарствах з’явилися нова лісопожежна техніка, камери відеонагляду та квадрокоптери, засоби пожежогасіння, в тому числі ранцеві оприскувачі, видано новий форменний одяг. Варто відзначити, що зменшилися і площі незаконних рубок, а самі лісівники останні три роки перейшли на вибірковий спосіб заготівлі лісу. Щороку 21 березня у Всесвітній День лісів стартує акція «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка стала вже традиційною. Мета – привернення громадськості, а особливо молодого покоління до збереження та примноження лісу. Основною рушійною силою є молоде покоління лісівників, а саме шкільні лісництва. Наразі в Закарпатті 32 шкільних лісництва, в яких здобувають ази лісової науки понад 600 учнів. Також варто наголосити, що цьогоріч лісівники Закарпаття запровадили нові конкурси – на кращий лісовий розсадник та «селфі з деревом». Господарська діяльність підприємств, підпорядкованих Закарпатському обласному управлінню лісового та мисливського господарства спрямована на вирощування високопродуктивних стійких насаджень з метою покращення рекреаційних, природоохоронних і захисних функцій лісів. Однією з найважливіших умов охорони лісу від пожеж та незаконних рубок, збереження навколишнього середовища є розвинута лісова дорожня інфраструктура. На даний час густота лісової дорожньої мережі по Закарпатському ОУЛМГ становить близько 5 км на 1000 га і є далекою від оптимальної для досягнення цілей екологічного обґрунтування лісозаготівель та сталого ведення лісового господарства.
 
Знову повертається повага і престиж до лісової професії. Хоча роботи ще дуже багато. У першу чергу роботи в напрямку лісівничої пропаганди.
 
Працівники закарпатських лісівників продовжують стояти на сторожі лісових багатств нашого краю. Ці люди віддані своїй справі, сповнені любові до природи, вони є справжніми творцями закарпатських лісів. Бачачи їх наполегливу працю, переконуєшся – наші ліси у надійних руках.
 
Зі святом Вас, дорогі наші колеги!Спасибі Вам за Вашу працю та самовідданість!
Про те, що ліс – це легені нашої планети, знає практично кожен її житель, саме тому дбайливе ставлення до нього є запорукою екологічної безпеки.   Кожну […]