Вода недбальства не прощає: на жаль, в області зросла кількість потопельників

2 роки ago admin 0

На сьогодні з початку року на водних об’єктах Закарпаття вже потонуло 22 людини. Тоді як за аналогічний період минулого року таких випадків було 19. За кожним таким фактом – втрачене життя.

Хоча рятувальники постійно проводять роботу щодо попередження нещасних випадків на водних об’єктах, проте кількість потопельників збільшується ледве не щороку. Приміром, у минулому їх було 29.

На жаль, у спеку, коли всі поспішають до води, над запитаннями: «Де безпечніше купатися? Чи врятує хтось у разі надзвичайної ситуації?» мало хто замислюється. Також не звертається увага й на встановлені знаки заборони щодо купання. Більшість відпочивальників не переймаються і станом берегової лінії й дна водойми. А варто було б, щоб уникнути можливих нещасних випадків або ж навіть трагедій. Причина традиційна – людський фактор. Іншими словами: першопричина всіх проблем – не лише погана організація чи несприятливі обставини, а поведінка людини, її наївні сподівання, «а раптом минеться». До кожної ж особи індивідуального рятувальника не приставиш. Відповідно до статистики, основними причинами загибелі серед дорослих є купання у стані алкогольного сп’яніння, плавання в місцях, де сильна течія і перепади температури води. Як не дивно, 90 відсотків від загальної кількості потопельників – це люди, які вміли плавати. Отож здоровий глузд має перемагати над непотрібною самовпевненістю. А ось серед дитячої загибелі головна причина – безтурботне залишення дітей без нагляду дорослих. Такий неповний перелік того, що призводить до трагедій. А вода ніколи не пробачає недбальства.

З огляду на те, що попереду вихідні, а значить кількість любителів водного відпочинку збільшиться, закарпатські рятувальники в черговий раз звертається до всіх громадян з проханням дотримуватися заходів безпеки, цінувати власне та берегти життя своїх дітей.

 

У ДСНС України у Закарпатській області

voda__bezpeka.jpg