На Закарпатті тривають позапланові перевірки медичних закладів

4 роки ago admin 0

Фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області провели  позапланові перевірки 14 закладів охорони здоров’я краю, зокрема в Ужгороді, Мукачеві, Ужгородському, Мукачівському та Хустському районах.

У ході контрольних заходів головні державні інспектори досліджували питання своєчасного подання повідомлень про кожний встановлений факт інфікування медичних працівників гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, а також своєчасність та об’єктивність проведення розслідувань професійних захворювань медичних працівників, інфікованих гострою респіраторною хворобою COVID-19.

За словами начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Богдана Дороша, у п’яти медустановах виявили порушення вимог законодавства. За результатами перевірок складено акти перевірки та видано приписи про усунення виявлених порушень. Керівники закладів, де зафіксували недоліки, оштрафовані.

Водночас на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 25.05.2020 р. та окремого доручення Голови Держпраці перевірено 18 медичних установ стосовно додержання вимог законодавства про працю при нарахуванні та виплаті заробітної плати працівникам, зайнятим на роботах з протидії коронавірусній хворобі  COVID-19. Порушень у цій частині не виявлено.

Обидва питання –своєчасного подання повідомлень про встановлені факти інфікування медичних працівників гострою респіраторною хворобою COVID-19 та недодержання вимог законодавства про працю при нарахуванні і виплаті заробітної плати працівникам, зайнятим на роботах з протидії цій небезпечній недузі, перебувають на особливому контролі керівництва Управління Держпраці краю. Керівників медзакладів, які ігноруватимуть вимоги чинного законодавства з питань праці та охорони праці, притягатимуть до адмінвідповідальності.