З Днем слов’янської писемності та культури, Україно!

1 рік ago admin 0

sl 1В Україні День слов’янської писемності й культури встановлено відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096 і відзначають 24 травня.

Це свято тісно пов’язано з постатями Кирила та Мефодія. Кирило створив один з перших слов’янських алфавітів. Справу продовжили учні Кирила та Мефодія – саме їм приписують створення кирилиці. Та головне досягнення ченців навіть не в створенні абетки, бо слов’яни вже користувалися грецьким письмом. Метою Кирила та Мефодія було перекладання церковних книг. Тобто вони фактично створили першу церковну/літературну мову слов’ян. Цим вони заклали основи для слов’янської писемності та літератури.

Сьогодні кирилицю використовують болгари, македонці, чорногорці, боснійці, серби, українці, білоруси та росіяни. Через вплив Росії кирилицею також послуговуються в Киргизії, Монголії, Таджикистані та Казахстані, хоча в останній зараз переводять мову на латинську абетку.

А з 2007 року, коли Болгарія приєдналася до Європейського Союзу, кирилиця стала одним з офіційних алфавітів ЄС.

sl 2


  Подiбнi новини

  Сім’я, родина – найцінніше

  admin 1 місяць ago
  У день сім’ї забудьте сварки, Читати далi

  Про проведення виставки «Освіта та кар’єра – 2018»

  admin 4 роки ago
  Міністерство освіти і науки України інформує, що 19-21 квітня 2018 року у Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» (м. Київ. вул. Хрещатик, 2) відбудеться Тридцять третя міжнародна... Читати далi

  Завершили підвищення кваліфікації майстри виробничого навчання закладів професійної освіти

  admin 3 роки ago
  На базі ДПТНЗ „Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М. Данканича” пройшов завершальний етап курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти Закарпатської області, які проводили викладачі Науково-методичного центру... Читати далi